Wszyscy zapisani na marcowy bieg “Biegun – Wesołe Bagniska” mogli przepisać się na inną edycję Bieguna lub zamienić go na voucher. Organizatorzy jednocześnie zdecydowali się zorganizować bieg w ostatni majowy weekend… gdy w Polsce wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez sportowych i zakaz zgromadzeń.
Bieg z przeszkodami “Biegun – Wesołe Bagniska” pierwotnie miał odbyć się 28 marca br. Pandemia koronawirusa i rządowe zakazy pokrzyżowały te plany. Organizatorzy początkowo przesunęli termin na 18 kwietnia, a następnie na 30-31 maja. Ten ostatni termin, pomimo wciąż obowiązującego w Polsce zakazu organizacji imprez sportowych i zakazu zgromadzeń, ma być dotrzymany.
Chcieliśmy, podpytywani trochę przez naszych Czytelników, dowiedzieć się więcej nt. organizowanego w najbliższy weekend biegu. Szczególnie, że to startujący w tych zawodach biorą na siebie ryzyko mandatu i wysokiej kary nałożonej przez Sanepid. W dniu 20 maja wysłaliśmy do Organizatora 12 pytań. Pozostały one bez odpowiedzi. Publikujemy je poniżej:
- Gdzie jest dostępny nowy regulamin Biegun – Wesołe Bagniska?
- Biegun – Wesołe Bagniska będzie biegiem z przeszkodami, treningiem, czy innym wydarzeniem sportowym?
- Czy uczestnicy biegu będą mieli ubezpieczenie NNW?
- Czy uczestnicy biegu będą musieli nosić maseczki zasłaniające usta i nos?
- Czy będzie pomiar czasu?
- Czy dostępny będzie depozyt?
- Czy na przeszkodach będą sędziowie/wolontariusze sprawdzający poprawność pokonania przeszkody?
- Ile osób maksymalnie będzie mogło przebywać na terenie OCR Parku?
- Czy po biegu zostanie zorganizowana dekoracja najlepszych zawodników?
- Ile osób jest aktualnie na listach startowych?
- Jak organizacja biegu Biegun – Wesołe Bagniska ma się do obowiązującego aktualnie w Polsce zakazu organizacji wszelkich zgromadzeń i imprez?
- Dlaczego Biegun – Wesołe Bagniska nie zostanie przesunięty na datę po 1 czerwca, gdy prawdopodobnie będzie już możliwość organizacji w Polsce imprez sportowych do 50 uczestników?
Może znacie odpowiedzi na te pytania?
Na koniec wypada jeszcze przypomnieć, że zgodnie z ustawą covidową, jeśli impreza sportowa zostanie odwołana, to organizator zobowiązany jest do zwrotu środków wpłaconych mu przez klientów. Ustawa przewiduje na to 180 dni od skutecznego rozwiązania umowy. Możliwa jest też zamiana wpłaconych środków na voucher na poczet przyszłych wydarzeń sportowych, które muszą jednak odbyć się w terminie roku od odwołanego wydarzenia sportowego.
Fot. FB Biegun
Czytaj także: