Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Runmageddon zorganizuje w dniach 6-7 czerwca bieg na 5 km pod przykrywką… treningu zapaśniczego – ogłosił na Facebooku Jaro Bieniecki. Wszystko po to, żeby obejść przepisy prawa. Tyle tylko, że to prawdopodobniej blef marketingowy. Czy to oznacza, że biegu nie będzie? Będzie. I to zgodnie z literą prawa.

Koniec świata głupich rozporządzeń – ogłosił w mediach społecznościowych Jaro Bieniecki, twórca największego w Polsce cyklu biegów z przeszkodami, informując o znalezieniu luki w prawie, która pozwoli Runmageddonowi zorganizować pierwszy od miesięcy bieg z przeszkodami w Polsce. Bieg pod przykrywką… treningu zapaśniczego.

Od dwóch miesięcy funkcjonujemy w gąszczu mniej lub bardziej absurdalnych przepisów, które nieustannie analizujemy i próbujemy wdrażać zamiast prowadzić normalną działalność. Wreszcie znaleźliśmy w tej gmatwaninie lukę, którą zamierzamy ją wykorzystać. Zrobimy dla Was antywirusowy TRENING ZAPAŚNICZY NA 5KM – napisał na Facebooku Bieniecki.

Runmageddon chce zorganizować bieg w dniach 6-7 czerwca br. Prawdopodobnie w Warszawie. Uczestnicy mają startować co minutę. Na trasie nie będzie przeszkód konstrukcyjnych (multirig, ścianki, poręcze itp.), tylko terenowe. Maksymalnie na trasie ma być tylko 32 osoby (na tyle zezwala prawo w przypadku zapasów). Ma być pomiar czasu, ale nie będzie kibiców i nie będzie można korzystać z węzła sanitarnego (poza WC).

Sam pomysł z obchodzeniem prawa, jakkolwiek wywołał on falę entuzjazmu w socjal mediach, to prawdopodobnie tylko… marketingowy blef. Nie da się zbudować silnej marki, atrakcyjnej dla reklamodawców, będącej wiarygodnym partnerem dla współpracujących firm i samorządów na kombinowaniu i obchodzeniu prawa. Szczególnie absurdalny jest to pomysł z punktu widzenia tych wszystkich, którzy latem ubiegłego roku kupili akcje Runmageddonu.

Czy to oznacza, że w dniach 6-7 czerwca nie będzie biegu? Wręcz przeciwnie. Będzie. I to zgodnie z prawem. Wszystko wskazuje bowiem na to, że od 1 czerwca w Polsce będzie możliwość organizacji imprez sportowych do 50 osób (bez publiczności). Wszystko więc odbędzie się de lege artis.

Czekamy na informacje z Biura Prasowego, ale podejrzewamy, że Runmageddon pójdzie tropem swego niedoszłego czeskiego partnera – Gladiator Race – i na wynajętym terenie, będzie organizował zawody przeszkodowe dla ograniczonej liczby osób.

Zawodnicy, tak jak zapowiedział już Bieniecki, będą startować co minutę. Sędziowie (wolontariusze), z uwagi na ograniczające organizatorów limity ludzi na zawodach, będą tylko na kilku przeszkodach. Nie będzie pryszniców, ani depozytów. Wstęp dla kibiców będzie zamknięty. Podejrzewamy, że nie będzie ceremonii dekoracji najlepszych, ale za to będą oddzielne klasyfikacje każdej z takich, liczących do 50 osób (minus obsługa), fal.

Nowy 5-kilometrowy Runmageddon nie będzie zastępować Rekruta. Nie będzie więc zaliczał się, ani do Weterana, ani do Korony. Ile będzie kosztował pakiet startowy? Strzelamy: 150 zł.

[Update: 26.05.2020]

Runmageddon opublikował szczegóły “treningu zapaśniczego na 5 km”. Dystans 5 km. Bez przeszkód konstrukcyjnych, tylko naturalne. Cena 69 zł. 

Cena to bardzo miła niespodzianka, ale przy braku przeszkód znanych z Runmageddonu, to może być zbyt mała zachęta do wzięcia udziału w tym biegu przełajowym. Dlatego wciąż zakładamy, że po 1 czerwca, o ile tylko rząd pozwoli organizować imprezy biegowe do 50 osób, zmieni się koncepcja tego biegu. 

Fot. Biuro Prasowe Runmageddon

Czytaj także: Gladiator Race Comeback – powrót biegów OCR w Czechach

2 komentarze

 1. Jarosław Bieniecki

  Marcin, to nie blef, tylko realne wydarzenie. Pierwsze w Polsce od ponad dwóch miesięcy, więc jest z czego się cieszyć 🙂
  Robimy, co możemy w tych trudnych czasach, żeby zapewnić rozrywkę i emocje ludziom. Można to deprecjonować, tylko po co?
  Co do szczegółów:
  1) event odbędzie się bez przeszkód,
  2) będzie się liczył do korony, do weterana nie,
  3) cenę ostro przestrzeliłeś – jest 69 zł, w czerwcu będzie 79 a w dniu TRENINGU – 100.
  4) zapisy już są otwarte: https://www.runmageddon.pl/imprezy/plaska-piatka-trening-zapasniczy-warszawa-06-06-2020

  Odpowiedz
  • Marcin Kiepas

   Zobaczymy w jakim ostatecznie kształcie będzie bieg. Czy będzie to bieg bez przeszkód na 5 km? Czy może jednak jakieś przeszkody się pojawią? 🙂

   Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany