Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Dynamiczny rozwój biegów z przeszkodami w Polsce sprawia, że rośnie nie tylko liczba biegów i uczestników, czy baza treningowa, ale też oferta profesjonalnych szkoleń dla zawodników. Takim przykładem jest obóz treningowy OCR Camp i szkolenia żywieniowe organizowane przez Roberta Bandosza.

OCR Camp to trwający tydzień profesjonalny obóz przygotowujący do tegorocznych Mistrzostw Polski w biegach przeszkodowych. Poprowadzi go Robert Bandosz, dwukrotny Mistrz Europy OCR na dystansie 15 km w kategorii wiekowej 25-29 lat, trener personalny i szkoleniowiec, ale też jeden z najbardziej kreatywnych zawodników na polskiej scenie OCR.

Obóz odbędzie się w dniach 14-21 lipca br. w Osadzie Młynarz w Radotkach k. Płocka, a więc miejscu gdzie we wrześniu odbędą się Mistrzostwa Polski OCR 2019. W programie obozu znajdziemy m.in. treningi biegowe, siłowe, gimnastyczne i z pokonywania przeszkód (będą one odbywać się dwa razy dziennie), a także szkolenia z zakresu żywienia i suplementacji w biegach z przeszkodami. Uczestnicy mają zagwarantowane 7 noclegów, pełne wyżywienie, ubezpieczenie, a także dostęp do SPA i całorocznego toru przeszkód w Radotkach. Koszt obozu to 1750 zł, czyli 250 zł dziennie.

Rober Bandosz o OCR Camp:

Jest to najbardziej skondensowany przekaz wiedzy w jednej “pigułce”. W trakcie 7-dniowego obozu  zawodnik jest w stanie przyswoić kompletną wiedzę, aby bezpiecznie, krok po kroku, rozpocząć przygodę z OCR, i wiedzieć jak samodzielnie pokonywać dane przeszkody, w jaki sposób najlepiej budować siłę, czy chociażby, co zjeść przed zawodami. Cała wiedza którą przekażę podczas obozu, będą to moje osobiste wieloletnie spostrzeżenia, jak i masa wiedzy, którą nabyłem na przestrzeni lat współpracując z najlepszymi w Polsce trenerami gimnastyki, przygotowania motorycznego i dietetykami.

Po wrześniowy Mistrzostwach Polski OCR Bandosz zapowiada start profesjonalnych szkoleń dla zawodników z zakresu żywienia i suplementacji. To kolejny już jego projekt związany z tą tematyką. W lutym na łamach eXtremalny.PL opisywaliśmy jego bezpłatny “Poradnik OCR”, w ramach którego wszyscy chętni otrzymywali raz w tygodniu porady dotyczące żywienia, suplementacji, a także treningu.

Pierwsze szkolenie dotyczyć będzie strategii żywieniowych w przygotowaniu do zawodów, w trakcie zawodów (np. kilkudniowych) oraz najskuteczniejsze techniki redukcji bez utraty performance’u.

Drugie szkolenie będzie miało jeszcze bardziej specjalistyczny wymiar i będzie dotyczyć suplementacji w biegach OCR. Będzie próbą odpowiedzi na pytanie, jak należy się suplementować? W tym, kiedy warto sto robić, w jakich dawkach i czym najlepiej?

Dlaczego wiedza nt. żywienia i suplementacji jest tak ważna dla każdego sportowca, wyjaśnia nam autor szkolenia:

Najczęściej trafiają do mnie zawodnicy, którzy już mają problemy ze zdrowiem, spowodowane niewłaściwą dietą, czy suplementacją. Przeciętny człowiek, nawet trenujący, nie zdaje sobie sprawy, jak istotną rolę w jego zdrowiu i formie sportowej odgrywa właściwa dieta. Zawsze wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać niż leczyć, dlatego podstawy wiedzy o żywieniu powinie przyswoić absolutnie każdy szanujący swoje zdrowie zawodnik.

To nie jedyne projekty w jakie zaangażowany jest Bandosz. W ostatnich dniach wystartował OCR & GO – Grip Enhancers. Sklep z akcesoriami dla biegaczy OCR. Znaleźć tam można m.in. rękawiczki i magnezję w płynie. I podejrzewać należy, że to nie jest ostatni pomysł tego zawodnika.

Fot. ocrandgo.com & FB Robert Bandosz – OCR Macho

Czytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany