W poniedziałek w Gliwicach zakończyły się nagrania do już 7. sezonu sportowego reality-show Ninja Warrior Polska. Na emisję programu w telewizji musimy jednak zaczekać kilka miesięcy. Oto co wiemy o nowym sezonie.

W poniedziałek 1 sierpnia zakończyły się nagrania do Ninja Warrior Polska 7. Program nagrywany były w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice. I co stało się już popandemiczną tradycją, Polsat od razu nagrywał dwa sezony tego sportowego show. Wcześniej, bo w dniach 20-24 lipca, został nagrany 6. sezon, który zostanie wyemitowany w jesiennej ramówce Polsatu (zobacz: Ninja Warrior Polska 6 nagrany! Co wiemy o nowym sezonie?). Jego premiera będzie mieć miejsce we wtorek 30 sierpnia 2022 roku.

 

Co wiemy o 7. sezonie?

Niestety niewiele. Gospodarze programu, czyli Karolina Gilon, Łukasz “Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski mniej chętniej niż w przypadku nagrań do 6. sezonu, dzielili się w social mediach informacjami z planu. Biuro prasowe Polsatu również  milczało. Kilka rzeczy jednak udało nam się ustalić, a innych możemy się domyślać.

 

Góra Midoriyama, Krzywa Ściana i Power Tower

Ze zdjęć udostępnionych przez prowadzących wiadomo, że na pewno będzie Power Tower, Góra Midoriyama i Krzywa Ściana. Ale to wszystko co wiadomo o torze przeszkód w kolejnym sezonie. Czy pojawią się nowe spektakularne konstrukcje? O tym przekonamy się dopiero w dniu emisji.

 

Starzy wyjadacze

Już wcześniej dowiedzieliśmy się, że w 6. i 7. sezonie zabraknie Igora Fojcika i Sebastiana Kasprzyka, czyli dwóch zdobywców tytułów Last Man Standing w latach poprzednich. Z social mediów wiemy natomiast, że w nagraniach wzięli udział Jakub Zawistowski (Last Man Standing 2019) i Robert Bandosz (Last Man Standing 2022).

Można się również domyślać, że w 7. sezonie zobaczymy także najlepszego uczestnika/uczestniczkę z… 6. sezonu Ninja Warrior Polska. Tak jak to było rok wcześniej z Igorem Fojcikiem. Pytanie tylko, czy taka osoba pojawi się w programie jako kolejny Last Man Standing? Czy może jako pierwszy w historii zwycięzca polskiej odsłony programu i zdobywca tytułu “Wojownika Ninja”?

 

Przeszkodowi wyjadacze

Tradycyjnie w 7. sezonie pojawi się spora grupa uczestników, którzy już mierzyli się z najbardziej znanym na świecie torem przeszkód. Po lekturze wpisów w mediach społecznościowych udało się nam ustalić, że do Gliwic na nagrania zawitali m.in. Przemysław Jańczuk, Grzegorz Niecko, Michał Grochoła, Michał Milbrant, Paweł Murawski, Jan Tatarowicz, Wojciech Borkowski i Marcin Banot.

 

Celebryci na torze przeszkód

Oczywiście w programie nie zabraknie celebrytów, czy po prostu osób znanych z mediów. Na torze treningowym OSPRO pod Warszawą do programu przygotowywała się Patrycja Zahorska, była finteska i zawodniczka MMA, a od 2021 roku prezenterka serwisów sportowych w telewizji Polsat. Ponownie z torem zmierzy się aktor Jakub Zdrójkowski, który wcześniej pojawił się w 5. sezonie. Zobaczymy tam również Daniela Majewskiego z Love Island 5.

 

Kiedy Ninja Warrior Polska 7 w telewizji?

7. sezon prawdopodobnie zostanie wyemitowany wiosną 2023 roku. Raczej nie zmieni się dzień i godzina emisji, czyli pozostanie to wtorek o godzinie 20:05. To sugeruje, że premiera nowego sezonu może mieć miejsce 28 lutego bądź 7 marca 2023 roku.

 

Zagadka fotograficzna

Na koniec mała zagadka. Sami sobie odpowiedzcie na pytanie, co prowadzący chcieli zakomunikować tym zdjęciem?

 

Fot. Polsat / Krystian Szczęsny, Instagram

Przeczytaj także: