Aby pokonać tę trasę potrzebujesz przejść przez Piekło…

Barbarian Race zawita do Dąbrowy Górniczej w weekend 27-28 maja br. Dąbrowa to jedyny płaski Barbarian. Do wyboru masz formuły Arrow, Opener i Race, oczywiście możesz wziąć udział we wszystkich i zgarnąć Monolit.

Teren sielankowy, leśno-parkowy, wokół jeziora, a jednocześnie… Trzeba przejść przez Piekło… Czy ktoś tak określi trasę to już jest w materii jego przekonania i oceny, faktem jest to, że tak po prostu nazywa się jedna z miejscowości w okolicy.

Teren tylko miejscami jest wymagający ze względu na piasek. Bieganie po plaży zabiera znacznie więcej sił niż zwykle. Podbiegów i zbiegów brak, a cała trasa Race ma zaledwie 80 m przewyższeń.

Analiza trasy, terenu i rozmieszczenia przeszkód w filmie poniżej:

Woda. W Dąbrowie będzie nieco wody. 3-4 przeszkody stoją w wodzie. Plus mamy jeszcze Szatkownicę i Wyrzutnię czyli skok do dzwonka. W maju jednak jest ogromna szansa na to, że będzie już ciepło i kąpiel będzie przyjemnością. Jednocześnie warto pamiętać, że po wyjściu z wody czekają nas kolejne przeszkody, a jest niewiele czasu i możliwości aby osuszyć ręce. Przemyśl więc trening na mokrych elementach, żeby sprawdzić co się dzieje. Bo często się okazuje, że nie taki diabeł straszny… 🙂 Oczywiście, jeżeli zastosujesz odpowiednią technikę na przeszkodach.

Tak to wyglądało rok temu:

Nowości i dodatkowa szansa na zmierzenie się z przeszkodami

Barbarian w tym roku zapowiada dwie nowe przeszkody. Będzie również wspierał swoimi zabawkami drugą edycję biegu Prison Runner, który organizowany jest na terenie byłego aresztu w Zabrzu. Dwudniowa impreza będzie trwać w dniach 20 i 21 maja. W pierwszy dzień będzie bieg dla amatorów i osób chcących przeżyć przygodę. W drugim dniu odbędą się zawody z myślą o OCRowcach podchodzących do tematu sportowo i oczywiście dla eliciarzy. Klimat XIX wiecznego więzienia jest jedyny w swoim rodzaju.

Pranie mózgu

Jeśli Ci się wydaje, że Barbarian jest za trudny to sprawdź. Ponieważ “wydaje mi się” często jest oparte na strachu przed nowym, przed oceną, czy innych ogranicząjcych przekonaniach i nie ma wiele wspólnego z prawdą. Konfrontowanie “wydaje mi się” z tym jak realnie jest, to jedna z najlepszych opcji pracy mentalnej i prania mózgu z brudów szkodliwych sposobów myślenia.

Do zobaczenia na trasach!

Przeczytaj inne artykułu tego autora. Znajdziesz je TU!