Ponad 600 m kwadratowych i dziesiątki metrów przeszkód dla każdego. Kraków ponownie stolicą Polski. Tym razem tej związanej z OCR i ninja.

Sala ta, a raczej już hala, była w planach Łukasza i Marcina już jakiś czas temu. Zakończenie działalności przez poprzedni obiekt przyspieszyło realizację wieloletniej wizji. Tony stali, setki chwytów, 4 rampy i masa innych przeszkód zostały przeniesione w tydzień do ponad 600-metrowej hali w budynku dworca towarowego pochodzącego z 1913 roku. W czasach gdy powstawał otaczały go głównie pola uprawne. Dziś to ścisłe centrum miasta, jednocześnie z parkowaniem nie będzie problemu, a dla dalszych przyjezdnych to 10-minutowy spacer z dworca PKP.

Wyposażenie hali to istny raj dla wszystkich zainteresowanych OCR czy ninja. Znajdują się tu przeszkody dla każdego, bez względu na poziom zaawansowania. Jeden sektor jest przeznaczony dla dzieci. Konstrukcje dają też ogromne możliwości konfiguracji chwytów oraz tworzenia długich ponad 20-metrowych torów.

Jak wygląda hala oraz krótką prezentacje niektórych przeszkód możecie zobaczyć w mojej relacji:

Z przeszkód OCR mamy tu pełną ich paletę: ringi, liny, kołkownice, wariata, snake’a, kołowroty, hot wheels, ring toss, gibony, drabinki ruchome i stałe, wszelkie możliwe chwyty, obrotowe drążki. W materii OCR jest tu dosłownie wszystko.

W kategorii ninja można potrenować większość znanych z programu przeszkód. Znajdziecie tu m.in. Salmon Ladder w standardzie ninja (skok 30 cm) i OCR (20 cm), mamy też tu, ciągle rzadką, możliwość przelatywania z drążkiem z jednej na drugą stronę; wiszące półki (flying shelf grab), fly wheels, loty między drążkami o dowolnej odległości, spinnery, kołowroty. Są do dyspozycji aż 4 rampy, w tym dwie dla dzieci. Wersje “dorosłe” pozwalają trenować aż do 4,55m wysokości, w planach jest też “Krzywa Ściana” o znacznie większej krzywiźnie co pozwoli wykonywać wejścia np. wymykiem. Na sali jest też trampolina, nachylona i twarda czyli bardzo zbliżona do tej znanej z programu Ninja Warrior.

fot: Magdalena Dąbrowska

Zajęcia dla każdego i w każdym wieku

Oferta jest bardzo obfita – na sali potrenujesz OCR, ninja, jest całe dodatkowe zaplecze z wolnymi ciężarami i strefą do kalisteniki.

Zajęcia OCR i ninja prowadzone są dla dzieci w grupach wiekowych: 3-4 lata, 5-6, 7-9, 10-12 i 13-15. Jest też opcja Family, w której rodzice i dzieci mają osobne treningi w tym samym czasie.

W ramach treningu OCR i ninja jest pełna pula zajęć pozwalająca kompleksowo przygotować się do wszelkich startów.

fot: Magdalena Dąbrowska

Zawody

BF24 Gym organizuje liczne wyzwania i zawody. Tradycją są challenge miesiąca. Jest ustalony tor, z którym przez cały miesiąc może mierzyć się kto chce, ile chce i szlifować swój czas. Najszybsze przejście wygrywa. Jak to wygląda możesz zobaczyć w mojej relacji tutaj:

Oprócz wyzwań miesiąca, co około 2 miesiące są organizowane jakieś zawody.

BF24 Games – to flagowe zawody czyli otwarte mistrzostwa klubu. Zorganizowane są na kształt wieloboju (każdy uczestniczy we wszystkich konkurencjach) wygrywa osoba z najkorzystniejszym bilansem punktowym. Różnorodne konkurencje, każdy znajdzie coś dla siebie.

Szkoła Lotów Spidermana

To kolejny żelazny punkt w kalendarzu BF24 Gym. To cykl warsztatów lache, czyli skoków między drążkami ich wariantów i nie tylko. Aktualnie są 3 poziomy nazywane “klasami”, gdzie pierwsza to podstawy, druga – rozwijanie umiejętności i efektywności oraz możliwość sprawdzenia się w jak najdalszych lotach, a trzecia to bardziej zaawansowane loty i skoki boczne. W ponad 600 metrowej sali jest możliwość wszelkich konfiguracji elementów do przelatywania oraz dowolnej odległości skoku.

Trenerzy

Zajęcia w BF24 Gym prowadzą bardzo doświadczeni trenerzy. Są to osoby mające ogromne doświadczenie w biegach OCR, które zaczynały wraz ze startem tego sportu w Polsce. Łukasz “Spiderman” Wańczyk, Mateusz “Mati” Strupiński, Daniel Miska, Klaudia Szuba-Łata to team, który nauczy Was wszystkiego.

Podsumowując, wizytę w “Katedrze OCR” polecam każdej osobie zainteresowanej treningiem przeszkodowym. Do zobaczenia!! 🙂

Przeczytaj także:

2 komentarze