Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jest szansa, że podczas wrześniowych Mistrzostw Polski OCR 2020 w Rybniku, rozegrane zostaną zawody Ninja OCR 100 – dowiedział się nieoficjalnie portal eXtremalny.PL.

Zawody typu ninja, czyli rywalizacja na krótkich torach przeszkód, od ubiegłego roku podbijają całą Europę. Widowiska rywalizacja na torze Ninja Track była jednym z hitów Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni, a w tym roku podobne zawody stały się już stałym elementem wielu biegów z przeszkodami.

Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że trwają starania o to, żeby podczas wrześniowych Mistrzostw Polski Biegów Przeszkodowych w Rybniku, miłośnicy (nie) biegania mogli zmierzyć się z torem Ninja. A będąc precyzyjnym – z torem NINJA OCR 100 zgodnym z wymogami FISO (Federation Internationale de Sports d’Obstacles – Międzynarodowa Federacja Sportów Przeszkodowych).

Taki wystandaryzowany tor liczy dokładnie 100 metrów, składa się z 12 przeszkód i jednocześnie rywalizuje na nim 2 zawodników. Tor rozpoczyna się od jumperów. Dalej jest monkey bar, ścianka 1,5 m, równoważnia i kolejne przeszkody, a kończy się on rampą.

To jak wygląda tor Ninja OCR 100 można obejrzeć na poniższym filmie:

Można też obejrzeć relacje z ostatniego Bieguna, podczas którego odbyły się, również zgodne z wymogami FISO, zawody Biegun OCR 100 Ninja Track (uwaga: tam tor nie był w linii prostej).

Fot. Dawid Herda/OSPRO

Czytaj także: Mistrzostwa Polski OCR 2020 jak nieoficjalne Mistrzostwa Europy? (wywiad)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany