Wystartował 5. sezon Ninja Warrior Germany. Przedstawiamy przeszkody toru eliminacyjnego.

W piątek 2 października został wyemitowany pierwszy odcinek 5. sezonu niemieckiej edycji Ninja Warrior. 55 uczestników zmierzyło się z torem eliminacyjnym. Ten składa się z 7 przeszkód. Przy czym trzy z nich będą zmieniane z odcinka na odcinek. Tor tradycyjnie kończy “Krzywa ściana”. Obok niej stanęła wyższa “Mega ściana”, której pokonanie gwarantuje dodatkową nagrodę pieniężną w wysokości 2000 euro.

 

PRZESZKODY TORU ELIMINACYJNEGO NINJA WARRIOR GERMANY:

1. Skok po strzałkach (Pfeilsprung) – przeskok po 2 podestach o kształcie strzałek a następnie skok na linę.

 

2. Siatka z huśtawką (Cargo-Netz mit Schaukel) – zawodnik kusi rozbujać się na zawieszonej huśtawce, żeby następnie wskoczyć na siatkę. Przeszkoda będzie zmieniana w kolejnych odcinkach (szczegóły niżej).

 

3. Wirujący most (Chaos-Bälle) – przeszkoda znana z Ninja Warrior Polska. Przeszkoda będzie zmieniania w kolejnych odcinkach (szczegóły niżej).

 

4. Bębny (Trommelwirbel) – dwa zawieszone na różnych wysokościach kręcące się bębny. Zawodnik musi wykonać przeskok, żeby dostać się z jednego na drugi. Przeszkoda będzie zmieniania w kolejnych odcinkach (szczegóły niżej).

 

5. Tunel i worek (Tunnelsprung 2.0) – zawodnik musi przedostać się przez tunel składający się z równoległych ścian (analogiczny jak “Skok pająka” w finale pierwszej edycji Ninja Warrior Polska) na zawieszony worek.

 

6. Drabina i przerzutnie (Himmelsleiter + Einraster) – dwie przeszkody w jednym. Drabina (salmon ladder) czyli “Ruchomy drążek” został połączony z przeszkodą przypominającą “Przerzutnie”.

 

7. Krzywa ściana lub mega ściana (Wand / Mega-Wand) – zawodnik może spróbować pokonać “Mega ścianę”. Jeżeli to się uda, na jego koncie ląduje 2000 euro nagrody. Jeżeli nie, to atakuje zwykłą “Krzywą ścianę”.

 

Podobnie jak w polskim Ninja Warrior, część przeszkód toru eliminacyjnego będzie się zmieniać z odcinka na odcinek. Dotyczy to przeszkody nr 2, 3 i 4.

W przypadku przeszkody “siatka z huśtawką” stałym elementem będzie siatka, a zmieniać będą się konstrukcje z których na tę siatkę zawodnik będzie musiał wskoczyć. W kolejnym odcinku huśtawka zostanie zmieniona na “koło zamachowe”, znane m.in. z 2. odcinka pierwszego sezonu Ninja Warrior Polska.

“Wirujący most” z pierwszego odcinka Ninja Warrior Germany w kolejnych odcinkach zostanie zastąpiona przez widoczne na poniższych zdjęciach ruchome bloki oraz składany most.

Przeszkoda nr 4, którą w premierowym odcinku były “Bębny”, w jednym z kolejnych odcinków będzie zamieniona “Sprężyny”. To sprężynujące drążki zamocowane do konstrukcji tylko na jednym krańcu.

 

To jak zawodnicy pokonywali tor eliminacyjny w 1. odcinku 5. sezonu Ninja Warrior Germany można zobaczyć na poniższym filmie:

Fot. TT Ninja Warrior Germany

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.