Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Kalendarz biegów Adrenaline Rush na 2019, nowa formuła Bieguna, nowości od Spartana, nowa drużyna Gorillas OCR. O tych i o kilku innych ciekawostkach ze świata biegów z przeszkodami przeczytacie poniżej.

 

1. Mam kalendarz biegów Adrenaline Rush na 2019 rok. Odbędą się 3 eventy. Pierwszy odbędzie się 13 kwietnia, czyli na tydzień przed Świętami Wielkiej Nocy. Drugi, dwudniowy Adrenaline Rush OCR Festival, odbędzie się 15-16 czerwca. Ostatni zaplanowany jest na 7 września.

2. Biegun wprowadził nową formułę biegu do swojego wydarzenia Biegun: Siwy Dym (17 listopada br.). Formuła B4 skierowana jest do uczestników, którzy biegają przede wszystkim dla zabawy. Trasa biegu ograniczona będzie do 3 km, przeszkody uproszczone i nie będzie pomiaru czasu. Cena pakietu startowego to 99 zł (od 1 listopada wzrośnie do 119 zł).

 

3. W Trójmieście została utworzona dziecięca drużyna OCR pod nazwą Gorillas OCR Kids Team. W jej skład wejdą dzieci w wieku 6-12 lat. Treningi będą odbywać się 2 razy w tygodniu. Trening inauguracyjny, będący jednocześnie rekrutacją, zaplanowany jest na 28 października w Kolibki Adventure Park Gdynia.

4. Ostatnim biegiem z przeszkodami w 2018 roku będzie Armagedon Active – Zima. Będzie to bieg na dystansie 10 km z około 50 przeszkodami. Areną zmagań będzie Okręglica koło Sieradza. Bieg odbędzie się 29 grudnia br. Cena pakietu startowego  to 99 zł.

 

5. Zmian, zmiany, spore zmiany w Spartanie. W 2019 roku będą nie tylko nowe koszulki Finishera, ale też nowy regulamin, nowy system rejestracji, 6 nowych przeszkód (ujawnione nazwy dwóch z nich to: Helix i Beater), a w Age Group podzielone zostaną kategorie wiekowe 30-39 lat (30-34 i 35-39 ) i 40-49 lat (40-44 i 45-49). My natomiast cały czas czekamy na oficjalny przyszłoroczny kalendarz biegów Spartana dla regionu CEU.

6. W 2019 roku, w długi majowy weekend, nie odbędzie się tradycyjny Górski Festiwal Runmageddon w Myślenicach. Z nieoficjalnych informacji wiemy, że majowa impreza prawdopodobnie przeniesie się w innym rejon Polski. Czekamy zatem na oficjalne info z Runmageddonu. A jeszcze bardziej czekamy na informację gdzie i kiedy zostanie rozegrany Runmageddon Ultra w 2019 roku.

 

7. W dniach 19-21 października w Londynie odbędą się Mistrzostwa Świata OCR. Organizatorzy opublikowali mapkę tras biegów na 3 km z 24 przeszkodami i na 15 km z 100 przeszkodami. Wszystkim polskim zawodnikom startującym w Mistrzostwach życzymy powodzenia.

Fot. FB Gorillas OCR, FB Spartan, FB OCR World Championships

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany