Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Z tego artykułu dowiesz się o tym, że OCR-y mogą trafić na Igrzyska Olimpijskie, jaka nowa przeszkoda pojawi się na biegu Biegun OCR, jak idą przygotowania do Ninja Warrior Polska, jaki nowy bieg przeszkodowy pojawi się w Warszawie, które zawody zostały odwołane i co słychać u Albona. Zapraszamy do lektury newsów ze świata biegów przeszkodowych, ninja i nie tylko.

 

Pięciobój z przeszkodami

W dniach 27-28 czerwca w Ankarze podczas Pucharu Świata w Pięcioboju Nowoczesnym zostały przeprowadzone testy zawodów na krótkim torze przeszkód, które wg planów mogą zastąpić jedną z dyscyplin pięcioboju – jazdę konną.

Tor przeszkód składał się z 9 przeszkód: Rope Swing, A-Frame, Beater, Over-Under-Through, Wheels, Wall Flip, Rings, Balance Beams, Tsunami Wall. W testach wzięła udział Katarzyna Jonaczyk – tegoroczna Mistrzyni Europy na 100-metrowym torze przeszkód.

 

Spaghetii na Biegunie

Organizatorzy przeszkodowego biegu Biegun OCR zapowiedzieli, że jedną z przeszkodowych nowości będzie konstrukcja Shanghai Rig, która u nich będzie się nazywała… Spaghetti.

 

Nowy sezon Ninja Warrior Polska nadchodzi

Zakończyły się castingu do nowego sezonu (sezonów) Ninja Warrior Polska. Nagrania do sportowego show Polsatu odbędą się w ostatnich dwóch tygodniach lipca w Gliwicach, a telewizyjna premiera nowego sezonu spodziewana jest 30 sierpnia.

 

Bandosz wystąpi w Ninja Warrior UK?

Robert Bandosz, zdobywca tytułu Last Man Standing w 2. sezonie Ninja Warrior Polska, wziął udział w castingu do reaktywowanej po przerwie brytyjskiej edycji Ninja Warrior. Program nie będzie miał klasycznej formuły, w której uczestnicy walczą z torem przeszkód, żeby w finale zmierzyć się z Górą Midoriyama, a będzie rywalizacją 1 na 1 na torze przeszkód.

 

Hero Run Kids

Po długiej przerwie organizatorzy reaktywowali bieg z przeszkodami Hero Run. Niestety tylko w wersji dla dzieci. Hero Run Kids odbędzie się 27 sierpnia w Białymstoku na Plaży Miejskiej Dojilidy.

 

Slavic Ninja Track odwołane

Zaplanowane na 16 lipca br. w Bydgoszczy zawody Slavic Ninja track – Summer Edition zostały odwołane “z powodu małej liczby zapisanych zawodników”.

 

Nowy bieg przeszkodowy w Warszawie

Będzie nowy bieg przeszkodowy w Warszawie. Cross Forteczny to bieg przeszkodowo-przygodowy w klimacie militarnym. Trasa mierzy 5 km. Bieg odbędzie się 17 września na warszawskim Mokotowie, na terenie Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej.

 

Albon wygrywa Marathon du Mont-Blanc 2022

Jonathan Albon, najbardziej utytułowany biegacz przeszkodowy na świecie, wygrał Marathon du Mont-Blanc – drugi tegoroczny bieg z cyklu Golden Trail World Series. Trasa biegu liczyła 42 km, a łączna suma przewyższeń 2540 metry. Brytyjczykowi jej pokonanie zajęło 3 godz. 35 min. i 20 sekund. Miał on ponad 4 min. przewagi nad Davide Magnini z Włoch, który powszechnie uważany był za wielkie faworyta tego biegu.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany