Oto zestawienie wszystkich przeszkód, które pojawiły się premierowym sezonie polskiej edycji Ninja Warrior. Telewizja Polsat wyemitowała pierwszy sezon Ninja Warrior Polska w roku 2019.

SEZON 1 (2019)

Pierwszy sezon Ninja Warrior Polska miał swój debiut w telewizji Polsat  w dniu 3 września 2019 roku. Finałowy odcinek zostały wyemitowany 15 października 2019.

TOR ELIMINACYJNY (NWP1)

Tor eliminacyjny składał się z 6 przeszkód. Rozpoczynał się on od Pięciu kroków, a kończył Krzywą Ścianą. Pozostałe 4 przeszkody były wymieniane w poszczególnych odcinkach eliminacyjnych.

Pięć kroków (odc. 1-6)

Latający spodek

Szybowiec

Zjazd na chustach

Ruchome monety

Wirujący most

Koło zamachowe

Latająca wiewióra

Wisząca półka

Obręcze

Obrotowe kosze

Rzut pierścieniem

Krzywa ściana (odc. 1-6)

 

TOR PÓŁFINAŁOWY (NWP1)

W każdym z 6. odcinków, 10 najlepszych zawodników z toru eliminacyjnego, mierzyło się z torem półfinałowym. Ten składał się 5 przeszkód i dla wszystkich półfinalistów był taki sam. Do finału programu awansowało po 4 najlepszych uczestników z każdego z 6 półfinałów.

Huśtawka z opon

Śmigło i lina

Ruchomy drążek

Aleja spodków

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP1: STAGE 1)

W finale Ninja Warrior Polska 1 (2019) wystąpiło 24 uczestników. Po 4 z każdego z 6 poprzedzających finał odcinków eliminacyjno-półfinałowych. Najpierw musieli oni zmierzyć się z “pierwszym torem finałowym, czyli Stage 1. Pokonywany on był na czas. Dalej przechodzili tylko ci, którzy ukończyli tor i zamieścili się w limicie czasu. Ten limit wynosił 4 minuty.

Zobacz: Jakie są limity czasu w finale Ninja Warrior Polska?

5 kroków

Kula armatnia

Wirujący most 2

Pajęczyna

Wiszące okna

Krzywa ściana

Spacer hydraulika

Skok pająka

Przeprawa przez komin

 

TOR FINAŁOWY (NWP1: STAGE 2)

Zawodnicy, którzy ukończyli “pierwszy tor finałowy” (Stage 1),  dalej rywalizowali na “drugim torze finałowym”, czyli połączeniu pokonywanego na czas Stage 2 i nielimitowanego już czasem Stage 3. Ukończenie tego ostatniego było przepustką do Stage 4, czyli ostatniej przeszkody finału: Góry Midoriyama.

Czas na ukończenie Stage 2 wynosił: 1 minutę i 10 sekund.

Dziurawy most

Śmigło i liny

Ruchomy drążek

Ruchome kładki

Ściany Herkulesa

 

TOR FINAŁOWY (NWP1: STAGE 3)

Uczestnik po ukończeniu Stage 2 od razu przechodził do pokonania toru Stage 3. Miał zaledwie 15 sekund przerwy na odpoczynek między tymi torami.

Podwieszane płyty

Zwis z klifu

Podwieszana poprzeczka

 

TOR FINAŁOWY (NWP1 – GÓRA MIDORIYAMA)

To ostatnia finałowa przeszkoda. Nikt do tego etapu rywalizacji nie doszedł. Wg informacji podanych przez producentów programów Góra Midoriyama mierzyła 23 metry. Dopiero w piątym sezonie sprecyzowano, że taką wysokość miała cała przeszkoda, a lina na którą uczestnik musiał się wspiąć miała 21 metrów długości. Limit czasu w 2019 roku wynosił 45 sekund.

W 1. sezonie polskiej edycji Ninja Warrior tytuł Last Man Standing zdobył Jakub Zawistowski.

Fot. Polsat/Maciej Piórko, screeny Ipla


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 150. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


 

Jedna odpowiedź