Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ci, którzy oczekiwali przełomu po debiucie formuły Ninja Track na Mistrzostwach Europy OCR i pierwszej edycji Ninja Warrior Polska w telewizji, doczekali się. Zawody Ninja OCR coraz częściej goszczą na przeszkodowej mapie Polski, powstała pierwsza profesjonalna drużyna OSPRO Ninja Team Polska, a w 2020 roku wystartuje liga-ninja pod auspicjami OCR Polska.

Mamy przełom. Debiut sprinterskich biegów (zawodów) z przeszkodami na Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni i Mistrzostwach Świata OCR w Londynie, rozegrane pierwszy raz Mistrzostwa Świata Ninja OCR w Rosji, a także telewizyjny debiut Ninja Warrior Polska sprawiły, że rywalizacja na krótkim torze przeszkód przebiła się do świadomości ludzi i powoli zaczyna rozwijać się jako samodzielna widowiskowa dyscyplina sportu, a nie dodatek do biegów z przeszkodami.

Pierwsza drużyna ninja

Pomysł na stworzenie drużyny rywalizującej tylko na krótkich torach przeszkód zrodził się dość spontanicznie latem tego roku w głowach dwóch zawodników trenujących w Centrum Treningowym OSPRO w Wolicy. Pomysł podchwycił Adrian Piórkowski z firmy OSPRO.pl, odpowiedzialnej za stworzenie toru Ninja Track na Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni, który odezwał się do kilku innych zawodników i tak oto powstała drużyna OSPRO Ninja Team Polska.

Drużyna w tej chwili liczy 12 osób, w tym 3 kobiety. Tworzą ją: Aleksandra Grobelna, Julia Maciuszek, Jagoda Szwarc, Robert Bandosz, Mateusz Karczmarski, Wojciech Borkowski, Łukasz Chodowski, Teofil Deciuk, Paweł Murawski, Mariusz Wiktorowicz, Adrian Piórkowski i Jakub Zawistowski (2. msc. na Mistrzostwach Europy OCR 2019 w formule Ninja Track, Last Man Standing w I edycji Ninja Warrior Polska).

Celem drużyny jest rywalizacja na zawodach typu ninja w Polsce, Europie i docelowo na całym świecie, ale też stawianie sobie coraz większych wyzwań. Członkowie drużyny mogą liczyć nie tylko na wzajemne wsparcie i motywację, ale też na komplet sprzętów sportowych od sponsorów (jednym z nich jest SMMASH, rozmowy z drugim trwają). Ponadto w przyszłości, najlepsi członkowie drużyny będą mogli liczyć na finansowe wsparcie przy wyjazdach na zagraniczne zawody.

Nowy nabór do drużyny

Wczesną wiosną przyszłego roku, najprawdopodobniej w marcu, odbędą się ogólnopolskie testy do drużyny OSPRO Ninja Team Polska. Docelowo drużyna ma liczyć około 20 osób, w tym przynajmniej 8 kobiet. Co istotne, wszyscy przystępujący do testów kwalifikujących, będą wiedzieli jakie umiejętności będą sprawdzane. Zadania sprawnościowe zostaną bowiem opublikowane już na początku roku. Będzie więc czas, żeby się przygotować.

W testach wezmą również udział aktualni członkowie drużyny. I jeżeli wyjdzie, że ktoś nie trenował przez ostatnie miesiące, to trafi na ławkę rezerwowych. Ideą jest bowiem systematyczne poprawianie swoich umiejętności i wzajemna motywacja.

cof

Liga Ninja OCR 2020

To jak szybko zakiełkowała idea rywalizacji na krótkich torach przeszkód, pokazuje nie tylko coraz większa liczba takich zawodów odbywających się przy okazji regularnych biegów z przeszkodami, czy funkcjonowanie Śląskiej Ligi OCR i Ligi Ocrowej Warszawy, ale planowany na przyszły roku start ogólnopolskiej Ligi Ninja OCR pod auspicjami OCR Polska.

Szczegóły tego przedsięwzięcia są jeszcze ustalane. Nieoficjalnie wiadomo, że może to być około 6 zawodów rozgrywanych w całej Polsce. Zasady rywalizacji będą podobne do Ninja Track, czyli jednocześnie startujących min. dwóch zawodników. To najbardziej widowiskowa formuła, bo zawodnicy nie tylko walczą z torem przeszkód, ale też rywalizują ze sobą oraz starają się osiągnąć jak najlepszy czas.

Więcej informacji o Lidze być może poznamy 25 stycznia 2020 roku, przy okazji zaplanowanej na ten dzień III Gali Mistrzów Biegów Przeszkodowych organizowanej przez OCR Polska.

Fot. OSPRO

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany