Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Polacy awansowali do europejskiej elity biegów z przeszkodami, ale to Katja Christensen na Mistrzostwach Europy OCR w Gdyni rozbiła bank z medalami. Jej dwa złote i dwa srebrne medale zapewniły Danii 1. miejsce w klasyfikacji medalowej. Na 2. miejscu uplasowała się Polska.

Katja Christensen odnotowała w Gdyni swój największy sukces w biegach z przeszkodami. Srebrna medalistka na standardowym dystansie (15 km) ubiegłorocznych Mistrzostw Europy w Danii, w tym roku sięgnęła po podwójny tytuł Mistrzyni Europy na standardowym dystansie i na torze Ninja Track, a także Wicemistrzyni Europy na krótkim dystansie (5 km) i w żeńskiej sztafecie (rok temu zdobyła złoto w sztafecie).

Cztery medale Christensen, złoto Leona Kofoeda na krótkim dystansie oraz złoto w sztafecie i brąz na krótkim dystansie Ulrikke Evensen, zapewniły Danii wygraną w klasyfikacji medalowej Mistrzostw Europy OCR 2019 w Gdyni.

Na 2. miejscu uplasowała się Polska. Złoto Tomka Oślizło na 15 km, srebro Jakuba Zawistowskiego w Ninja Track, brąz Dawida Hajnosa na 5 km, brąz Karoliny Pisarczyk w Ninja Track oraz brąz męskiej sztafety w składzie Grzegorz Szczechla, Sebastian Kasprzyk i Mateusz Demczyszak, nie tylko zapewniły świetne miejsce w rankingu, ale przede wszystkim oznaczają skok do europejskiej elity biegów z przeszkodami.

To, że rodzimi zawodnicy tam aspirują pokazali już w Danii, zdobywając rok temu w Danii 11 medali. Tyle tylko, że wszystkie one były w Age Group. W tym roku ten bilans był jeszcze lepszy. Oprócz wspomnianych 5 medali w biegach mistrzowskich, Polacy dołożyli jeszcze 17 medali w “wiekówkach”. Łącznie daje to 22 medale, co jest najlepszym osiągnięciem wśród wszystkich nacji.

Dane za: B4Sport

Za Polską w klasyfikacji medalowej uplasowała się Szwecja. To głównie zasługa innej niesamowitej dziewczyny, Karin Karlsson, która wywalczyła złoto w Elite na 5 km i srebro na 15 km.

Łącznie w biegach mistrzowskich, do których zalicza się Short Course i Standard Course (fale Elite), Team Relay National i Ninja Track, medale zdobyli przedstawiciele 9. krajów.

Metodologia Klasyfikacji Medalowej:

Powyższe zestawienie zawiera medale zdobyte w mistrzowskich biegach: 5 km indywidualnie Elite, 15 km indywidualnie Elite, Team Relay National i Ninja Track, uwzględniając liczbę i kolor zdobytego medalu.

Druga część zestawienia zawiera medale zdobyte w kategorii Age Group na dystansie 5 km i 15 km, również uwzględniając najpierw kolor zdobytego medalu, a później ich liczbę.

Zestawienie nie uwzględnia klasyfikacji Team Relay Open Men, Women i Mix, a także klasyfikacji KIDS.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany