Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Zaplanowana na 11 października 2020 roku, już 4. edycja przeszkodowego Biegu Hutnika w Warszawie, na pewno się odbędzie – poinformowali organizatorzy w przesłanym do redakcji eXtremalny.PL oświadczeniu.

Organizatorzy Biegu Hutnika, po konsultacjach z klubem Hutnik Warszawa oraz Hutą ArcelorMittal Warszawa, przygotowują październikowy event zgodnie z pierwotnym harmonogramem, licząc na to, że epidemia koronawirusa będzie powoli ustępować.

Przypomnijmy, Bieg Hutnika zaplanowany jest na 11 października 2020 roku. Będzie to już jego 4. edycja. Bieg odbywa się na terenach Huty ArcelorMittal w Warszawie, które normalnie nie są dostępne. Trasa biegu liczy 7-8 km. Znajdzie się na niej kilkanaście przeszkód. Obecnie na listach startowych jest 131 osób z łącznego limitu 350 osób.

Obok Biegu Hutnika odbędzie się Bieg Hutniczka dla dzieci w czterech grupach wiekowych: 4-6, 7-8, 9-11 i 12-15 lat.

 

Pełna treść oświadczenia organizatorów Przeszkodowego Biegu Hutnika:

Szanowni Biegacze,

W odpowiedzi na szereg zapytań z Waszej strony, pragniemy poinformować, że tegoroczna edycja Przeszkodowego Biegu Hutnika zaplanowana na dzień 11 października odbędzie się w wyznaczonym terminie. Nasza decyzja została poprzedzona konsultacjami z głównymi współorganizatorami biegu, tj. klubem Hutnik Warszawa oraz Hutą ArcelorMittal Warszawa. Mając ich pełne poparcie i aprobatę realizujemy wcześniej zaplanowane działania w zakresie organizacji, logistyki oraz promocji eventu.

Trwająca aktualnie pandemia koronawirusa odcisnęła swoje piętno na świecie biegów ulicznych oraz OCR. Tegoroczny kalendarz, w momencie ogłoszenia kryzysu, został całkowicie wstrzymany. Sytuacja z którą obecnie mierzymy się jest wyzwaniem na niespotykaną dotąd skalę. Nieporównywalnym nawet do uczestnictwa i ukończenia naszego biegu. Pokonywanie przeszkód mamy jednak we krwi, dlatego jesteśmy zdeterminowani, aby zrealizować nasz zamysł przeprowadzenia zawodów w tym roku.

Liczymy na to, że najbliższe tygodnie przyniosą spadek zachorowań na koronawirusa, a dzięki podejmowanym działaniom zapobiegawczym już wkrótce świat wróci do normalności, a imprezy sportowe ponownie wypełnią nasze życie. Jesteśmy jednak przygotowani na najgorsze scenariusze. Nawet w przypadku powrotu fali zachorowań organizacja naszej imprezy wydaje się niezagrożona. Przypominamy, że Przeszkodowy Bieg Hutnika odbywa się na terenie zamkniętym, a większość trasy wiedzie na otwartych przestrzeniach. Ponadto, o czym wiedzą uczestnicy poprzednich edycji, samo wejście na teren huty wymaga przestrzegania i respektowania ściśle określonych reguł bezpieczeństwa. Uczestnicy toczą zmagania na trasie w startujących co kilka minut falach. W zależności od stopnia zagrożenie pandemicznego, podejmiemy dodatkowe działania gwarantujące bezpieczeństwo rywalizującym zawodnikom – np. zmniejszymy liczebność fal, wydłużymy czas startu pomiędzy kolejnymi grupami, zapewnimy biegaczom konieczne środki ochrony czy zrezygnujemy z dodatkowych atrakcji towarzyszących imprezie.

Na ten moment nie jesteśmy w stanie przewidzieć, jak będzie wyglądać sytuacja za kilka miesięcy oraz jakie obostrzenia będą obowiązywać w czasie rozgrywanie zawodów. Będziemy na bieżąco monitorować i analizować ewentualny, dalszy rozwój pandemii oraz odpowiednio reagować, dlatego śledźcie nasze kanały social media Jednego możecie być pewni – podejmiemy wszelkie niezbędne środki, aby rywalizacja na terenie Huty ArcelorMittal Warszawa była nie tylko fajną przygodą, ale również gwarantowała pełne bezpieczeństwo, a tym samym komfort psychiczny jej uczestnikom.

Mimo krótkiej historii nasz bieg zyskał rozgłos oraz wierną rzeszą fanów, co zawdzięczamy unikalnej lokalizacji. Start w naszych zawodach daje niepowtarzalną szansę przebiegnięcia przez halę walcowni, pokonania torów kolejowych oraz stojących na nim wagonów, zmierzenia się z kilkumetrowymi rowami z zimną wodą, pokonania specjalnych tuneli ze stalowych kręgów, wbiegnięcia na mierzącą kilkadziesiąt metrów hałdę piachu z powstałej obok Galerii Młociny czy rywalizowania obok stosów żarzącego się żużlu. Przeszkodowy Bieg Hutnika na stałe wpisał się w kalendarz imprez OCR. Nie chcemy zawieść naszych fanów i spotkać się z nimi w niedzielny poranek na kolejnym biegu pełnym “hutniczych” wrażeń.

Redakcja eXtremalny.PL trzyma kciuki, żeby tegoroczne edycja Biegu Hutnika doszła do skutku.

Czytaj także: Bieg Hutnika: industrialna trasa i nowi ambasadorowie

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany