Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Śląska Liga OCR to cykl trzech imprez sportowych, podczas których uczestnicy zmierzą się ze 100/400-metrowym torem przeszkód lub w biegu z przeszkodami na dystansie 3 km. Organizatorzy nie zapomnieli też o najmłodszych. Pierwsze zawody rozstaną rozegrane w Rybniku.

[UWAGA: z uwagi na wprowadzony od 20.03.2021 lockdown w Polsce terminy zawodów rozgrywanych w ramach Śląskiej Ligi OCR zostały zmienione na: Rybnik 31.07.2021, Gliwice 14-15.08.2021, Bytom 29.08.2021] 

 

Już 21 marca startuje trzecia edycja Śląskiej Ligi OCR. Cyklu lokalnych zawodów przeszkodowych w trzech różnych śląskich miastach.

Na pierwszy ogień idzie Rybnik, gdzie na terenie kompleksu sportowego MOSIR Kamień, zawodnicy będą mogli rywalizować w formule Ninja Race OCR (400 m + 8 przeszkód) lub Short Race OCR (3 km + 20 przeszkód), a dzieci w wieku 7-15 lat w formułach Kids&Junior. Warto podkreślić, że zarówno w formule Short Race OCR, jak i Kids&Junior będą fale Elite.

Zapisy na zawody w Rybniku już trwają. Cena pakietu na Short Race OCR zaczyna się od 69 zł, na Ninja Race OCR o 59 zł, a najmłodsi miłośnicy biegów przeszkodowych zapłacą 49 zł. Partnerami strategicznymi marcowych zawodów jest MOSIR Rybnik oraz Armagedon Active – organizatorzy wrześniowego biegu Armagedon Kamień Extreme.

Kolejne event w ramach Śląskiej Ligi OCR odbędzie się w dniach 10-11 kwietnia w Gliwicach, na terenie Ośrodka Szkoleniowego OCR przy ulicy Oświęcimskiej 51C. Do wyboru ponownie będą trzy formuły. Oprócz Short Race OCR i Kids&Junior, jeszcze skrócona do 100 metrów Ninja OCR 100. To ostatnie związane jest z tym, że zaplanowane na 10 kwietnia zawody typu ninja będą rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Ligii Ninja.

Trzecie i ostatnie zawody Śląskiej Ligi OCR 2021 zostaną rozegrane 18 kwietnia w Bytomiu.

Śląska Liga OCR może i jest imprezą lokalną, ale nie zabraknie naprawdę mocnych zawodników. Szczególnie podczas ogólnopolskich ligowych zawodów ninja w Gliwicach, gdzie powinna pojawić się krajowa czołówka zawodników specjalizujących się w bardzo krótkich torach przeszkód.

Na pozostałych biegach i zawodach również takich topowych zawodników nie zabraknie. Na listach startowych przed zawodami w Rybniku można znaleźć m.in. Izę Wysłuch, Olę Komorowską, Julię Maciuszek, Piotrka Króla, Zygmunta Chojnę, Krzysztofa Chomicza i Krzysztofa Budzisza.

fot. Śląska Liga OCR

Przeczytaj także: Więcej, mocniej, lepiej – 5 stycznia startuje Śląska Liga OCR 2020 

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany