Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Maj przynosi prawdziwy wyspy biegów ekstremalnych w Polsce. Jest ich ponad 3 razy więcej niż w kwietniu. Naprawdę jest w czym wybierać. Pod każdym względem.

Kwiecień był niezwykle ciekawy jeżeli chodzi o biegi OCR w Polsce. Wystarczy wspomnieć Runmageddon we Wrocławiu z najwyższą w historii frekwencją, pierwszą odsłonę Reebok POWERUN by Runmageddon, czy elitarny Barbarian Race, który zainaugurował sezon 2018 w Wieliszewie pod Warszawą.

Przysłowiową kropkę nad i, tyle że poza granicami Polski, postawiła zaś drużyna skompletowana przez OCR Polska, która na Sardynii zwyciężyła w drużynowym biegu Shardana World Team Challenge 2018.

O ile kwiecień był ciekawy to maj prezentuje  się mega interesująco. Kalendarz wypełniony jest wręcz po brzegi. W maju odbędzie się aż 40 biegów ekstremalnych w 22 różnych lokalizacjach. W tej grupie znalazły się 2 biegi po schodach (InterContinental Tower Run 2018, Sky Tower Run 2018) i 3 biegi z cyklu Bieg Herosa rozgrywany na Pustyni Błędowskiej (bieg na 5 km, bieg 3 godz,. i 9 godz.).

Wydarzeniem maja niewątpliwie będą dwie imprezy organizowane przez Runmageddon. W dniach 4-6 maja w Myślenicach odbędzie się Festiwal Runmageddon z m.in. biegiem Ultra na dystansie maratońskim. Następnie Runmageddon przeniesie się do Warszawy, gdzie uczestnicy będą się ścigać w dniach 26-27 maja. Ta druga impreza ma szanse pobić Wrocław pod względem liczby uczestników i kibiców.

Niewątpliwie warto też spróbować swoich sił w bieganiu po schodach. Do wyboru będzie warszawski Hotel InterContinental lub wrocławski Sky Tower. Biegi te będą dobrym treningiem przed zaplanowanymi na 2 czerwca I Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię (razem z Barbarian Race Hill Wisła).

Inną ciekawą propozycja jest Hard Dog Race 2018 czyli bieg z przeszkodami razem z psem. Bieg odbędzie się pod Warszawa w dniu 12 maja.

W maju też trzymajmy kciuki za Piotra Łobodzińskiego, którego ostatnio mogliśmy dopingować podczas Barbarian Race czy Adrenalnie Rush, a który 5 maja w Tajpej na Tajwanie będzie walczył w Mistrzostwach Świata w bieganiu po schodach. Przypomnijmy, że Piotr jest aktualnym Mistrzem Świata, który to tytuł wywalczył w 2015 roku w Dausze.

Pełny katalog majowych biegów znajdziecie oczywiście w naszym kalendarzu biegów.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany