Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W kalendarzu biegów przeszkodowych i zawodów typu ninja OCR na rok 2021 obecnie znajduje się prawie 60 takich imprez. Łącznie powinno być ich około setki. Wszystkie znaleźć można w naszym kalendarzu na eXtremalny.PL.

Sezon 2020 jeszcze trwa. W grudniu miłośnicy przeszkód będą mogli się zmierzyć na dwóch ogólnopolskich imprezach w centralnej Polsce. Pierwsza to Ninja Run: Winter War w Płocku, która zaplanowana jest na 12-13 grudnia i 19 grudnia. Druga to zawody Uniq Ninja Cup w Warszawie w dniu 12 grudnia. Nie będzie natomiast już biegów przeszkodowych w tym roku. Ostatnim biegiem miał być Armagedon Active (5 grudnia), ale został odwołany.

>>> Lista odwołanych biegów z powodu pandemii <<<

Sezon 2021 w biegach przeszkodowych wystartuje już w weekend 16-17 stycznia. Wtedy odbędzie się Bieg 4 Pancernych po terenach Twierdzy Kłodzko i Mors Masakrator w Wodzisławiu Śląskim. Na tę chwilę w kalendarzu na przyszły rok jest prawie 60 różnych biegów i zawodów typu ninja i short OCR. Tak prezentują się te eventy naniesione na mapę Polski:

Najwięcej biegów i zawodów OCR zaplanowanych jest na maj i czerwiec 2021 roku. W obu przypadkach po 12. To zwykle mocno obstawione miesiące w kalendarzu. To też bezpieczne terminy z punktu widzenia “pozbierania” się rynku biegów po pandemii koronawirusa.

Prawie wszystkie swoje eventy ogłosił Runmageddon. Chociaż nie we wszystkich przypadkach znane są ich lokalizacje. Łącznie ogłoszono 13 eventów. Tym pierwszym tradycyjnie będzie Zimowy Runmageddon w Warszawie w dniach 27-28 lutego 2021 roku.

Dlaczego uważamy, że Runmageddon ogłosił prawie wszystkie? Spodziewamy się jeszcze jednego, w długi majowy weekend, organizowanego wspólnie z czeskim Gladiator Race. Dokładnie tego samego, który miał się odbyć w tym roku i został odwołany z uwagi na pandemię. Oczywiście lokalizacja pozostaje bez zmian: czeskie Milovice niedaleko Pragi.

Swoje biegi ogłosili też inni znaczący organizatorzy. Chociaż w większości przypadków kalendarze nie są jeszcze kompletne. Armagedon Activ rozpocznie sezon 2021 walentynkową rywalizacją w Kamieniu (13 lutego). Pierwszy Biegun OCR zaplanowany jest na 27 marca. Majówkę przeszkodowcy spędzą w Dąbrowie Górniczej na Barbarian Race. 15 maja odbędzie się pierwszy z trzech biegów Vikings Run. Dzień później w Kaliszu sezon zainauguruje Formoza Challenge. Na Survivale Race trzeba będzie zaczekać do 29-30 maja. Pierwszy Runaway odbędzie się natomiast 19-20 czerwca 2021.

W przyszłorocznym kalendarzu pojawiła się jedna nowość. Biegi MadManRun organizowane w centralnej Polsce. Organizatorzy zaplanowali aż 4 eventy. Start już 20 lutego w Łodzi.

Na tę chwilę jeszcze ubogo prezentuje się oferta zawodów typu ninja i short OCR, organizowanych samodzielnie lub przy okazji biegów z przeszkodami. W przyszłym roku ogłoszono tylko 5 takich imprez. Będzie ich jednak wielokrotnie więcej. Wręcz spodziewamy się boomu na takie wydarzenia.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany