Tegorocznej, już 5. edycji Przeszkodowego Biegu Hutnika, towarzyszyć będzie szereg atrakcji. Jedną z nich będzie bieg dla dzieci. W zależności od wieku rywalizować oni będą na dystansach od 600 do 1600 metrów.

Młodzi adepci biegów przeszkodowych już mogą się szykować. W niedzielę 10 października wrota Huty ArcelorMittal Warszawa otworzą się również dla nich. Po rocznej przerwie wraca Przeszkodowy Bieg Hutniczka.

Rywalizacja odbędzie się na głównym dziedzińcu Huty. Organizatorzy wytyczą tor pełen przeszkód oraz wyzwań o różnym stopniu trudności. Planowane jest między innymi: czołganie pod zasiekami, rzut do wyznaczonego celu, chodzenie po równoważni, przyciąganie opony, a także wiele innych, ciekawych pułapek.

Na trasie będą rozstawieni wolontariusze, pomagający najmłodszym w pokonaniu bardziej wymagających przeszkód. Każdy z uczestników otrzyma na mecie pamiątkowy medal, a sama rywalizacja toczona będzie bez pomiaru czasu oraz klasyfikacji medalowej.

– Naszym głównym celem jest upowszechnienie aktywności fizycznej wśród dzieci, zachęcenie ich do biegania, skakania i pomagania sobie podczas pokonywania toru przeszkód. Zmagania najmłodszych toczone będą na specjalnie wytyczonej trasie pełnej różnorodnych przeszkód – zarówno naturalnych, jak i przygotowanych przez nasz zespół. W zależności od wieku dzieci pokonają dystans od 600 do 1600 metrów. Warunkiem uczestnictwa w biegu jest ukończenie 4. oraz nieprzekroczenie 15. roku życia – mówi Sławek Jagnyziak, dyrektor sportowy Przeszkodowego Biegu Hutnika.

Rywalizacja dzieci toczona będzie na podobieństwo seniorów, tj. w falach (grupach nie większych niż 30 osób). Skład fal ustalany będzie według wieku uczestników. Poza torem przeszkód dzieci będą mogły skorzystać z szeregu dodatkowych atrakcji, m.in. malowania twarzy.

A jak było 2 lata temu na Biegu Hutniczka? To można zobaczyć na zdjęciach.

Zapisać dziecko na Bieg Hutniczka można korzystając z elektronicznego formularza. Więcej informacji o samym biegu można znaleźć na stronie www.bieghutnika.pl.

Portal eXtremalny.PL jest patronem medialnym Biegu Hutnika.

Fot. FB Bieg Hutnika

(mat. pras.)

Przeczytaj więcej o Biegu Hutnika: