Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nowa formuła PEAK28 zadebiutuje w październiku na Barbarianie w Ustroniu. To będzie krótki i wymagający bieg. A jednocześnie bardzo klimatyczny. 

Grzegorz Szczechla, organizator biegów spod szyldu Barbarian Race, opisuje formułę PEAK28 jako przetarcia przed klasycznym przeszkodowym Barbarianem. Powiedzmy sobie jednak szczerze, PEAK28 tak mocno Was przeczołga, że jeszcze przed metą będzie marzyć o piknikach na przeszkodach.

Co to jest PEAK28 Nocna Bitwa o Czantorię?

PEAK28 to bieg na Czantorię. Bez przeszkód. Te nie będą potrzebne, bo jedną wielką przeszkodą jest teren. To 1,6 km w górę po stoku o średnim nachyleniu około 28 stopni i 450 m przewyższeń. To wystarczy, żeby wypluć płuca, a uda żeby zapłonęły.

Bieg będzie odbywał się w godzinach nocnych, więc konieczne jest posiadanie czołówki. Tę możecie znaleźć w pakiecie startowym, jeżeli takowy wybierzecie przy zapisach. Dodatkowo, jak poinformowali nas organizatorzy, cała trasa będzie oświetlona pochodniami, co zapewni biegowi dodatkowy klimat.

PEAK28 odbędzie się piątek 8 października i będzie towarzyszył Barbarian Race w Ustroniu. Na sobotę 9 października zaplanowane są formuły Arrow i Opener, a dzień późnie Race. Organizatorzy zapowiadają również formułę Pain (20 km + 60 przeszkód). Zapisy mają ruszyć wkrótce.

Fot. Barbarian Race / Pablo Sodzawiczny

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany