Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Z jednokilometrową pętlą z obciążeniem tuż po starcie i większą niż zwykle liczbą przeszkód, będą musieli zmierzyć się biegacze podczas Finału Ligi Runmageddon 2021 w Lesku. Nagrodą będzie epicki event i… after party dla wszystkich na Basenie Aquarius.

W weekend 16-17 października w Lesku odbędzie się Finał Ligi Runmageddonu 2021, czyli ostatni runmageddonowy event w tym roku. Jednocześnie będą to VI Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon. Tym razem w zmienionej formule, bo o tytuł Mistrza Polski Runmageddonu zawodnicy serii Elite będą rywalizować na dwóch dystansach: Rekrut i Hardcore.

 

Kto może wystartować w Lesku?

Do startu w Finale Runmageddonu w serii Open na obu dystansach (Rekrut i Hardcore) uprawnienie są wszyscy. Nie trzeba mieć punktów zdobytych w Lidze Runmageddonu.

Do startu w VI Mistrzostwa Polski Biegów Przeszkodowych Runmageddon, które odbywają się w ramach Finału, uprawnione są osoby, które w tym sezonie zajęły miejsca 1-20 w klasyfikacji Elite Kobiet lub Mężczyzn albo miejsca 1-3 w klasyfikacji Elite Masters Kobiet lub Elite Masters Mężczyzn. Wystartować mogą tylko osoby pełnoletnie.

 

Wyjątkowy event – wyjątkowy medal

Wyjątkowy event wymaga wyjątkowego medalu. Taki też zawiśnie na szyjach wszystkich, którzy ukończą bieg na jednym z dwóch dystansów.

 

Co czeka biegaczy na trasie?

Organizatorzy już zapowiedzieli, że przeszkód w Lesku będzie więcej niż zwykle na trasach Rekruta i Hardcore’a. To jednak nie wszystko. Już na starcie zawodnicy otrzymają belkę, z którą będą musieli przebiec 1 km.

Co ich jeszcze czeka? Sporo wyzwań. Między innymi będzie to:

  • dwukrotna przeprawa przez rzekę San;
  • 12-metrowy Low Rig;
  • przeszkodowe combo: Wariat + Killer Plank;
  • powrót Oponeo;
  • podbiegi, w końcu to Brama Bieszczad;
  • trasa HC będzie przebiegać przez 2 szczyty: Gruszkę (583 m n.p.m.) i Bubeń (461 m n.p.m.).

 

Pogoda też będzie wyzwaniem

W Lesku sporym wyzwaniem będzie też pogoda. Prognozy na weekend mówią o maksymalnej temperaturze rzędu 8-11 °C i przymrozkach w nocy. Lepiej więc się ciepło ubrać i przygotować na oszronione przeszkody.

 

Joker w koronie

Dobra wiadomość dla wszystkich tych, którzy jeszcze biją się o Koronę Runmageddonu. Bieg w Lesku to będzie JOKER, którym można zastąpić dowolną stronę Polski.

 

After Party

Organizatorzy zadbali nie tylko o wymagającą trasę, ale również o rozrywkę podczas eventu. W sobotę 16 października w godzinach 18:00-24:00, odbędzie się ruunmageddonowe after party na Basenie Aquarius. Wejściówka to jedyne 15 zł.

 

Koszulki

W pakietach startowych w formule Rekrut biegacze znajdą koszulkę z krótkim rękawem model JUNGLE, a w formule Hardcore: KNIGHT z długim rękawem.

 

 

Runmageddon w Lesku będzie ostatnim w sezonie 2021. Zimowa przerwa nie będzie jednak długa. Największy organizator biegów przeszkodowych w Polsce wraca już 22-23 stycznia 2022 roku z Zimowym Runmageddonem w Warszawie.

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany