Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Do kalendarza imprez sportowych wraca Everest Run. To organizowany w Warszawie 24-godzinny bieg po schodach. Wkrótce wystartują zapisy.

W weekend 15-16 kwietnia br. odbędzie się pierwszy od 3 lat Everest Run. To 24-godzinny bieg po schodach jednego z warszawskich wieżowców. W tym roku bieg zmienił lokalizację i przeniósł się z warszawskiego Hotelu Marriott do budynku Skyliner przy ulicy Prostej 67.

W Everest Run biegacze sami decydują ile raz wbiegają na szczyt wieżowca. Ogranicza ich tylko 24-godzinny limit czasu. Celem jest wbiegnięcie po schodach na łączną wysokości 8848 metrów, co odpowiada wysokości Mount Everestu. W przypadku Skylinera, gdzie do pokonania jest 41 pięter, oznacza to 56 wejść na samą górę. To o 9 wejść mniej niż w Hotelu Marriott.

Zapisy na Everest Run 2023 mają wystartować “wkrótce”. Z uwagi, że pakiety startowe rozchodzą się jak przysłowiowe ciepłe bułeczki, organizatorzy poinformują o zapisach z tygodniowym wyprzedzeniem.

Ostatni Everest Run odbył się w dniach 8-9 lutego 2020 roku. Wygrał go Paweł Ruszała, który 114 raz wbiegł po schodach Hotelu Marriott i poprawił obowiązujący rekord (105). Najlepsza wśród kobiet była Agata Matejczuk.

 

Fot. FB Everest Run, skylinerbykarimpol.pl

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany