Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Rok 2021 to okres, gdy wciąż występowały duże problemy organizacyjne, będące następstwem pandemii. W związku z tym imprezy mistrzowskie były odwoływane lub odbywały się w mocno okrojonej, a przez to groteskowej formule. Dobra wiadomość jest tak, że wiele wskazuje na to, że w przyszłym roku wszelkie mistrzostwa biegów przeszkodowych odbędą się już normalnie. Terminy niektórzy z nich już znamy.

Mistrzostwa Europy OCR – w dniach 9-12 czerwca 2022 roku w Val di Fiemme we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy OCR 2022 organizowane przez European Obstacle Sports Federation. Wreszcie, bo impreza ta były już dwukrotnie odwoływana. Ostatnie Mistrzostwa Europy zostały zorganizowane w 2019 roku w Gdyni.

 

Mistrzostwa Świata OCR – w dniach 22-25 września 2022 roku odbędą się Mistrzostwa Świata OCR 2022 organizowane przez firmę Adventurey. Najstarsze tego typu zawody na świecie. Podobnie jak w tym roku, zawodnicy rywalizować będą Stratton Mountain Resort w USA.

 

Mistrzostwa Świata Spartan Trifecta – w dniach 4-6 listopada 2022 w Grecji zostaną zorganizowane, odwołane w tym roku i przesunięte na przyszły rok, Mistrzostwa Świata Spartan Trifecta 2022.

 

Mistrzostwa Europy Spartan Race – w dniach 8-9 października 2022 roku w Wielkiej Brytanii odbędą się Mistrzostwa Europy Spartan Race 2022.

 

To nie wszystkie mistrzowskie eventy, które w normalnych warunkach powinny się odbyć w 2022 roku. Oprócz dwóch eventów przygotowywanych przez Spartana (Mistrzostwa Świata i Ultra), będą to dwie imprezy przygotowywane przez  Międzynarodową Federację Sportów Przeszkodowych (Fédération Internationale de Sports d’Obstacles – FISO).

 

Mistrzostwa Świata FISO OCR – w 2022 roku odbędą się Mistrzostwa Świata OCR organizowane przez FISO. Będą to pierwsze Mistrzostwa Świata organizowane przez FISO. Pierwotnie miały one się odbyć we wrześniu 2020 roku, ale przez pandemię impreza został przesunięta. Można się domyślać, że odbędzie się ona we wrześniu 2022 roku. FISO nie potwierdza lokalizacji, ale nie jest wykluczone, że tak jak to pierwotnie zaplanowano, będzie to Soczi w Rosji.

 

Mistrzostwa Świata Ninja OCR – również w Rosji, tyle że w Moskwie, odbędą się organizowane przez FISO we współpracy z UNAA (Ultimate Ninja Athlete Association) Mistrzostwa Świata Ninja OCR. Data imprezy nie jest znana. Prawdopodobnie wakacje 2022. (zobacz: Mistrzostwa Świata Ninja OCR 2019, zapisy właśnie wystartowały)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany