Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Beater, którego spotkacie na biegach Spartan Race, to modyfikacja Monkey Bars. Zamiast kilku drążków dano trzy obrotowe elementy przypominające znanego dobrze Chomika.

Beater to nowość na trasie biegów Spartana w naszym regionie. Na świecie przeszkoda ta zadebiutowała w 2019 roku. Zmierzycie się z nim powyżej dystansu Spartan Sprint, czyli od Supera (10 km) w górę możecie go być pewni.

Beater (ang. trzepak), podobnie jak charakterystyczne dla Spartana monkey bars”, posiada grube drążki (5 cm średnicy). Jest jednak od niego krótszy – długość przeszkody to 5 metrów. Przeszkoda może mieć modyfikowany układ – elementy mogą być zawieszane na różnych wysokościach.

Jak pokonywać beatera pokazuję w filmie:

Podsumowanie

Beater to przeszkoda techniczna. Jednocześnie skuteczne będą tu wszelkie techniki znane z monkey bars i można ograniczyć się do ich trenowania. Siła odśrodkowa na obrotowych elementach bardzo nieznacznie zwiększa nacisk na chwyt.

Użycie rękawiczek zależy od wielu czynników. Na Beaterze nie są wskazane z dwóch względów – drążki są grube (ryzyko zsunięcia się rękawiczki) oraz, dzięki ruchomym elementom, jest małe ryzyko zerwania skóry. Więcej o tym kiedy rękawiczki polecam przeczytasz tutaj. 

Co będzie przydatne w treningu?

Powodzenia na trasach Spartana! Arooo!! 🙂

Przeczytaj również inne artykuły z cyklu: Metody Na Przeszkody.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany