Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W środę 15 grudnia wystartował 4. sezon Ninja Warrior Izrael, a 7 stycznia premierę będzie mieć 6. sezon Ninja Warrior France. Od 2020 roku świat czeka na kolejnego zdobywcę Góry Midoriyama. Ostatnim był Australijczyk Ben Polson.

W ostatnią środę wystartował Ninja Warrior Izrael 2022, czyli już 4. sezon znanego na całym świecie sportowego show rodem z Japonii. W porcie w Hajfie, gdzie nagrywany jest program, na jego uczestników czeka kilka nowości i przede wszystkim jeszcze trudniejszy tor niż we wcześniejszych edycjach.

Rywalizacja tradycyjnie rozpoczyna się na torze eliminacyjnym. Każdy zawodnik ma 30 sekund na pokonanie pierwszych trzech przeszkód. Jeżeli to się nie uda, schodzi z toru i nie może dokończyć swojej próby.

Ostatnią przeszkodą toru eliminacyjnego jest Krzywa ściana. A dokładnie dwie takie ściany. Oprócz zwykłej, znajduje się wyższa, bo mierząca 5,25 m “Mega Warped Wall”. W dotychczasowych edycjach jej pokonanie było nagradzane czekiem w wysokości 10 tys. izraelskich szekli czyli około 13 tys. zł. Jeżeli jednak to się nie uda, zawodnik może jeszcze pokonać niższą Krzywą ścianę (zobacz: Jaką wysokość ma “Krzywa ściana” w Ninja Warrior?).

Tor eliminacyjny składa się 6 przeszkód, tor półfinałowy z 7 przeszkód, a wszystkie tory finałowe z łącznie 17 przeszkód (razem z Górą Midoriyama). Na zaprezentowanych w social mediach Ninja Warrior Israel zdjęciach, można zobaczyć jak prezentują się wszystkie tory.

Uczestnicy izraelskiej edycji Ninja Warrior będą również rywalizować na Power Tower. Producenci ponadto zapowiedzieli również “Super Salmon Ladder”, czyli liczący 35 przeskoków “ruchomy drążek”. Na zakończenie każdego odcinka eliminacyjnego zawodnicy walczą na tej przeszkodzie o 100 tys. izraelskich szekli nagrody.

Dotychczas nikomu w Izraelu nie udało się zdobyć Góry Midoriyama. Najbliżej tego był w pierwszym sezonie (rok 2019) Yuval Shemla, któremu zabrakło około 2 sekund, żeby wspiąć się na linę i zdobyć Midoriyamę.

Fot. FB Ninja Warrior Israel, Oded Karni

 

W styczniu rusza 6. sezon Ninja Warrior we Francji

7 stycznia wystartuje Ninja Warrior France. Będzie to już 6. sezon tego programu. I nie jest wykluczone, że to właśnie z Francji będzie pochodził kolejny “Wojownik Ninja” na świecie. Rok temu blisko był Jean Tezenas du Montcel, któremu zabrakło dosłownie 5 cm. Tym samym nie powtórzył on sukcesu z 4. sezonu, gdy zdobył Górę Midoriyama, wspinając się na nią szybciej niż Nicolas Cerquant i wygrał program (zobacz: Tor Ninja Warrior pokonało tylko 9 osób na świecie. To oni zdobyli Górę Midoriyama!)

Fot. FB Ninja Warrior France

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany