Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

We wtorek 13 października będzie mieć miejsce finał 2. sezonu Ninja Warrior Polska. O możliwość zmierzenia się z legendarną Górą Midoriyama będzie walczyć 24 finalistów. Najpierw muszą oni jednak pokonać pierwszy, a później drugi tor finałowy.

Finał Ninja Warrior podzielony jest na 4 etapy. Z pierwszym zmierzą się wszyscy 24. finaliści programu, rywalizując na pierwszym torze finałowym. Jest on przepustką do kolejnych etapów. Etap 2 i 3 (stage 2 i 3) połączone są w jeden tzw. drugi tor finałowy. Etap ostatni to wspinaczka na Górę Midoriyama. Łącznie zawodnicy będą mieli do pokonania 19 przeszkód. O ile po drodze nie odpadną.

Etap 1 czyli pierwszy tor finałowy składa się z 9 przeszkód. Uczestnicy na jego pokonanie mają 4 min. i 30 sek. To o 30 sekund więcej niż w finale Ninja Warrior Polska 2019. Zawodnicy kolejno próbują pokonać tor. Kolejność startów jest odwrotna do miejsc zajętych w półfinale. Ukończenie toru i dodatkowo zmieszczenie się w limicie czasu jest przepustką do drugiego etapu, gdzie również rywalizacja będzie się toczyć na czas.

Etap 1: pierwszy tor finałowy:

5 KROKÓW

 

ROZHUŚTANE PIERŚCIENIE

 

WIRUJĄCY MOST

 

PODWÓJNA LATAJĄCA WIEWIÓRA

 

SPACER HYDRAULIKA

 

KRZYWA ŚCIANA

 

WAHADŁO

 

SKOK PAJĄKA

 

PRZEPRAWA PRZEZ KOMIN

 

Etap 2 (stage 2) czyli pierwsza część drugiego toru finałowego to rywalizacja na torze składającym się z 5 przeszkód. Zawodnicy, którzy awansowali do tego etapu, ponownie walczą z przeszkodami i czasem. Na pokonanie wszystkich przeszkód mają 1 min. i 40 sek. To o 30 sek. więcej niż przed rokiem.

Etap 2: drugi tor finałowy (część I):

LOT TARZANA

 

MOTYLKI

 

RUCHOMY DRĄŻEK

 

ROZBUJANE KOŁKI

 

ŚCIANY HERKULESA

 

Ukończenie etapu 2 (pierwszej części toru), tj. pokonanie wszystkich przeszkód i zmieszczenie się w limicie czasu, jest przepustką do etapu 3 (stage 3) czyli do drugiej części drugiego toru finałowego. Zawodnik rusza do jej pokonania od razu. Maksymalnie może sobie zrobić 3 min. przerwy między ukończeniem pierwszej części toru a przystąpieniem do walki na drugiej jej części (ciekawostka: w programie komentatorzy podawali, że przerwa wynosi tylko 1 minutę, ale faktycznie było to 3 minuty). Przed rokiem było to zaledwie 15 sek. Ten etap nie jest już limitowany czasem. Z jednym wyjątkiem. Przerwa między przechodzeniem kolejnych przeszkód nie może być dłuższa niż 30 sek. W praktyce miejsce na taką przerwę było tylko między 1 a 2 przeszkodą. Kolejne trzeba było więc pokonywać od razu. Łącznie ta część toru liczyła 4 przeszkody. To o jedną więcej niż w 2019 roku.

Etap 3: drugi tor finałowy (część II):

WSPINACZKA

 

WISZĄCE PÓŁKI

 

ŚCIANA WSPINACZKOWA

 

LATAJĄCY DRĄŻĘK

 

Ukończenie etapu 3, czyli przejście całego drugiego toru finałowego, jest przepustką do Góry Midoriyama. To wspinaczka po mierzącej 23 metry linie. Zawodnik ma na to 45 sek. Więcej na temat tej przeszkody, w tym zestawienie długości liny i limitów czasu w rożnych edycjach Ninja Warrior na świecie, przeczytać można w artykule: Góra Midoriyama? Bułka z masłem!

Fot.: Polsat / Krystian Szczęsny, screeny z mat. wideo

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany