Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

“Krzywa ściana” to podstawowa przeszkoda w Ninja Warrior. Jaką ma ona wysokość w polskiej, a jaką w zagranicznych edycjach programu? I czy jest ona różna dla kobiet i mężczyzn? Co to  jest”Mega Wall”? Tego wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Jeżeli można być pewnym, że któraś przeszkoda na 100 proc. pojawi się w Ninja Warrior, to jest nią właśnie “Krzywa ściana”. To kilkumetrowa zakrzywiona rampa, na którą zawodnik wbiega. Jej pierwowzorem była przeszkoda “Soritatsu Kabe”, która w japońskim Sasuke pojawia się pierwszy raz w 2000 roku.

W Ninja Warrior Polska z “Krzywą ścianą” uczestnicy zmagają się dwukrotnie. Za pierwszym razem jest to ostatnia przeszkoda toru eliminacyjnego, gdy zawodnik ma łącznie trzy próby na jej pokonanie. Za drugim razem pojawia się jako 6 z 9 przeszkód pierwszego toru finałowego. I tu już nie ma miejsca na pomyłki.

Na torze eliminacyjnym wysokość “Krzywej ściany” w wersji dla kobiet to 4 m. Dla mężczyzn to natomiast 4,25 m.

W American Ninja Warrior w pierwszych 7 sezonach przeszkoda (“Warped Wall”) ta miała wysokość 14 stóp (4,26 m). Od 8. sezonu została podwyższona do 14,5 stopy (4,41 m).

W zagranicznych edycjach obok “Krzywej ściany” można spotkać podobną wyższą konstrukcję. W USA nosi nazwę “Mega Warped Wall” lub po prostu “Mega Wall”. Pierwszy raz pojawiła się w 10. sezonie. Ma wysokość 18 stóp (5,49 m). Zawodnik ma tylko jedną próbę jej pokonania. Jeżeli jednak to się uda, to wygrywa 10 tys. dolarów nagrody. Więcej o “Mega Wall” znajdziesz tu: Ninja Warrior wraca 31 maja. Główna nagroda to 1 mln dolarów!

W Ninja Warrior Germany ta wyższa “Krzywa Ściana” zadebiutowała w 4. sezonie, mierzy 5,5 m i jej pokonanie nagradzane jest czekiem na 2 tys. euro.

We Francji również zadebiutowała ona w 4. sezonie i ma wysokość 5,5 m. Nagrody pieniężne to 5 tys., 2,5 tys. i 1 tys. euro.

W Australii i Izraelu natomiast “Mega wall” mierzy 5,25 m. Tam pojawiła się odpowiednio w 3. i 2. sezonie. Jej pokonanie także wiąże się z nagrodą finansową.

Fot. TT Ninja Warrior Germany, FB Ninja Warrior Polska

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany