Nowe przeszkody, nieco zmienione reguły, 12-metrowa Power Tower, złoty bilet – te i inne nowości czekają na widzów, którzy od 31 sierpnia będą śledzić w Polsacie kolejną odsłonę Ninja Warrior Polska.

Producenci Ninja Warrior Polska powoli odsłaniają karty, podgrzewając emocje przed premierą 4. sezonu. Ta będzie mieć miejsce we wtorek 31 sierpnia 2021 roku. Podobnie jak w latach poprzednich, w kolejne wtorki o godzinie 20:00, widzowie telewizji Polsat, będą mogli śledzić zmagania najodważniejszych Polek i Polaków z najbardziej znanym na świecie torem przeszkód. Emocji z pewnością nie zabraknie. Szczególnie, że w programie pojawią się nowości, które będą źródłem dodatkowej adrenaliny.

W nowym sezonie pojawią się nowe przeszkody. Niektóre z nich dostarczą wielu emocji zarówno uczestnikom, jak widzom. Największą nowością będzie Power Tower. To mierząca 12 metrów wieża, na której zawieszone są przeszkody. Pierwszy raz ta konstrukcja pojawiła się w 2019 roku w American Ninja Warrior.

Pojawienie się Power Tower w programie nie jest aż tak dużym zaskoczeniem. W czerwcu na łamach eXtremalny.PL przewidywaliśmy, że wzorem innych zagranicznych edycji Ninja Warrior, ta konstrukcja zawita również do Polski (zobacz: Power Tower, Mega Wall, Last Woman Standing? Co czeka nas w 4. sezonie Ninja Warrior Polska?).

Z Power Tower wiąże się inna nowość: złoty bilet. Na wieży ścigać się będą dwaj najlepsi zawodnicy z każdego odcinka eliminacyjnego. Ten kto wygra tę rywalizację otrzymuje złoty bilet – to bezpośredni awans do finału z pominięciem półfinałów.

Fot. screen z materiału telewizji Polsat

Złoty bilet będzie przepustką do finału dla 6 uczestników. Po jednym z każdego odcinka eliminacyjnego. To oznacza, że półfinały wyłonią w sumie 18 finalistów, a nie 24 jak w poprzednich sezonach. Czy któryś z nich pierwszy raz w historii zdobędzie Górę Midoriyama i sięgnie po tytuł polskiego “Wojownika Ninja”? O tym widzowie Polsatu przekonają się dopiero w październiku.

Fot. Polsat / Krystian Szczęsny


Jeżeli zainteresował Cię temat Ninja Warrior zapraszamy do lektury innych artykułów nt. programu, jakie ukazały się na eXtremalny.PL. Od 2019 roku opublikowaliśmy ich ponad 130. Tu znajdziesz zestawienie tych najpopularniejszych: TOP10 najchętniej czytanych artykułów o Ninja Warrior na eXtremalny.PL.


Przeczytaj także: