1 sierpnia rozpoczynają się nagrania do pierwszej polskiej edycji Ninja Warrior. Zawodnicy będą mieli do pokonania łącznie 32 przeszkody. Nie będzie to łatwe. Do tej pory jedynie 7. śmiałkom na świecie udała się ta sztuka. Na zwycięzcę czeka chwała i 150 tys. zł nagrody.   

Program Ninja Warrior Polska nagrywany będzie w dniach 1-4 sierpnia w Gliwicach, gdzie na niemal 5 tysiącach metrów kwadratowych hali Arena Gliwice, stanął około 150-metrowy tor przeszkód. Waży on około 500 ton, a do jego transportu potrzebne było 14 ciężarówek. Tor składa się z urozmaiconych konstrukcji, pod którymi znajdują się baseny z 430 tonami wody.

Wczoraj niektóre szczegóły toru Ninja Warrior Polska zdradzili w social mediach gospodarze programu: Łukasz “Juras” Jurkowski, Jerzy Milewski i Aleksandra Szwed.

Uczestnik, żeby zdobyć tytuł polskiego Ninja Warrior, musi pokonać 32 przeszkody w określonym czasie – czytamy w materiale prasowym. Całość podzielona jest na kilka etapów, czyli torów o zróżnicowanym stopniu trudności:

 • etap pierwszy – eliminacyjny, liczy 6 przeszkód
 • etap drugi – półfinałowy, to 5 przeszkód
 • etap trzeci – finał podzielny jest na 4 etapy. To kolejno 9 przeszkód (I), 5 przeszkód, w tym jedna składająca się z trzech ścian o ciężarze 30, 40 i 50 kg (II), 3 przeszkody (III) i wreszcie legendarna Góra Midoryama, czyli wspinaczka po linie na wysokość 23 m (IV).

Zawodnicy walczą jednak nie tylko o tytuł polskiego Ninja Warrior i wieczną chwałę, ale również o nagrodę pieniężną w wysokości 150 tys. zł.

Program Ninja Warrior emitowany był w 19 krajach na całym świecie. Łącznie wyemitowano 31 sezonów. I tak np. w Stanach Zjednoczonych aktualnie widzowie emocjonują się 11 sezonem. Co ciekawe, w ciągu tych 31 sezonów tylko 7. śmiałków przeszło cały tor, docierając na legendarną Górę Midoryama.

Fot. Instagram Łukasz “Juras” Jurkowski

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior, a przede wszystkim informacje o Ninja Warrior Polska, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

3 komentarze

 1. Marcin Kiepas

  Cytowane za komunikatem prasowym informacje o ilościach przeszkód są lekko nieprecyzyjne. Powinno być:

  => Eliminacje: 6 przeszkód (baza)
  => Półfinał: baza + 5 dodatkowych przeszkód
  => Finał: baza + 8 dodatkowych przeszkód + lina