Czwarty sezon Ninja Warrior okazywał się być przełomowy w różnych światowych edycjach tego show. I to zarówno pod względem rywalizacji, jak i przeszkód, czy zasad obowiązujących w programie. W Polsce widzowie Polsatu obejrzą Ninja Warrior Polska 4 już jesienią 2021 roku.

Zacznijmy od zwycięzców. Jean Tezenas du Montcel sięgnął po tytuł “Wojownika Ninja” w 4. sezonie Ninja Warrior France, Ben Polson w 4. sezonie Australian Ninja Warrior, a Issac Caldiero w 7. sezonie American Ninja Warrior, który były… 4. sezonem od początku do końca nagrywanym w USA (wcześniej Amerykanie wyjeżdżali na finały do Japonii – Sasuke 23, 26 i 27). Co ciekawe, w samym Sasuke pierwsze zwycięstwo również zostało odniesione w 4. edycji tego programu (1999). Zobacz: Tor Ninja Warrior pokonało tylko 9 osób na świecie. To oni zdobyli górę Midoriyama!

Oczywiście trudno spekulować, czy w Ninja Warrior Polska 4 któryś z uczestników zmierzy się z Górą Midoriyama, żeby następnie ją pokonać. Niewątpliwie jednak umiejętności części z nich mocno poszły w górę, więc szanse są.

Spore są natomiast szanse na to, że najbliższa edycja Ninja Warrior Polska przyniesie zmiany w konstrukcji toru przeszkód, a kto wie, może i zasad rywalizacji. Tak jak to miało miejsce w innych zagranicznych edycjach.

Dwie najbardziej znaczące zmiany jakie mogą mieć miejsce to pojawienie się 2 nowych przeszkód: “Wysokiej Krzywej Ściany” (Mega Warped Wall / Mega Wall) i “Wieży Mocy” (Power Tower).

Mega Warped Wall – to druga, wyższa “Krzywa Ściana”, ustawiona obok tej standardowej. W Niemczech i Francji pojawiła się ona w czwartym sezonie, w Australii w trzecim, a w Izraelu już w drugim. Ściana mierzy 5,25-5,5 m. Jeżeli uczestnikowi uda się ją pokonać, otrzymuje nagrodę pieniężną. Więcej o tym w artykule: Jaką wysokość ma “krzywa ściana” w Ninja Warrior?

Power Tower – ta przeszkoda, na której zawodnicy rywalizują na wysokości ponad 10 m nad ziemią, pierwszy raz pojawiła się w American Ninja Warrior 11. Później można ją było oglądać w Australian Ninja Warrior 4 oraz w 5. sezonie Ninja Warrior Germany i Ninja Warrior France. Z doniesień prasowych wynika, że w tym roku pojawi się w 3. sezonie Ninja Warrior Hungary. Jest więc duża szansa, że zobaczymy ją jesienią w Ninja Warrior Polska 4.

Inne możliwe zmiany, które mogą zostać wprowadzone przez producentów, to automatyczny awans do półfinałów dwóch najlepszych kobiet, niezależnie od tego czy znalazły się one w grupie najlepszych uczestników z danego odcinka eliminacyjnego (Ninja Warrior Germany), rozdzielenie toru eliminacyjnego na dwa do wyboru po pierwszych dwóch przeszkodach (Ninja Warrior Israel, Ninja Warrior France), czy też wprowadzenia limitu czasowego na torze eliminacyjnym (Ninja Warrior France).

Fot. screen z australijskiego Kanału 9 (Channel Nine)

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: