W niedzielę zakończyły się nagrania do 6. sezonu Ninja Warrior Polska. Nowa odsłona sportowego show będzie mieć swoją premierę w telewizji Polsat pod koniec sierpnia. Co jeszcze wiemy o programie?

W dniach 20-24 lipca w hali widowiskowo-sportowej Arena Gliwice miały miejsce nagrania nowego sezonu Ninja Warrior Polska. To już 6. sezon polskiej edycji tego sportowego show, podczas którego uczestnicy rywalizują na wymagającym torze przeszkód. Dotychczas jeszcze nikomu w Polsce nie udało się przejść całego toru i w finale wspiąć na legendarną Górę Midoriyama, czyli na mierzącą 21 metrów linę w mniej niż 25 sekund. Jedyną taką szansę miał Igor Fojcik w 4. sezonie programu. Czy ta sztuka uda się komuś w nowym sezonie? O tym przekonamy się w połowie października 2022.

 

Kiedy premiera Ninja Warrior Polska 6? 

To już oficjalna wiadomość. Premiera nowego sezonu będzie mieć miejsce we wtorek 30 sierpnia 2022 r. o godzinie 20:05. Oczywiście w telewizji Polsat na głównym kanale. Program będzie emitowany w kolejne wtorki o tej samej godzinie przez 7 tygodni.

 

Starzy prowadzący, ale… 

Gospodynią programu ponownie będzie Karolina Gilon, a zmagania uczestników z torem przeszkód będą komentować Łukasz “Juras” Jurkowski i Jerzy Mielewski. I tu mała ciekawostka. Magazyn “Party” podał, że nowa odsłona mogła mieć… dwie współprowadzące. Obok Karoliny Gilon miała nią zostać… Małgorzata Rozenek, którą w ten sposób Polsat miał kusić, żeby porzuciła pracę w telewizji TVN i przeszła do konkurencji. “Perfekcyjna Pani Domu” finalnie jednak odrzuciła propozycję Polsatu i gażę w wysokości pół miliona złotych.

 

Bez Igora Fojcika

W 6. sezonie nie pojawi się Igor Fojcik, czyli najlepszy uczestnik ostatnich dwóch edycji programu i dwukrotny zdobywca tytułu Last Man Standing. Informację o tym ujawniła telewizja Polsat w jednym z zamieszczonych wywiadów z “Jurasem”, a później potwierdziła Karolina Gilon w innym wywiadzie. Fojcik jest kontuzjowany.

 

Będzie Zawistowski i Bandosz, ale zabraknie Kasprzyka

W programie nie pojawi się także Sebastian Kasprzyk, czyli Last Man Standing z 3. sezonu. Jak poinformował w social mediach z udziału wyeliminował go wirus. W nowej odsłonie Ninja Warrior Polska będziemy za to mogli oglądać Jakuba Zawistowskiego (Last Man Standing 2019) i Roberta Bandosza (Last Man Standing 2020).

 

Bandosz w Ninja Warrior UK

W tym roku Robert Bandosz pojawi się nie tylko w Ninja Warrior Polska 6 (a w 2023 roku w Ninja Warrior Polska 7), ale również we wracającej po długiej przerwie brytyjskiej edycji tego znanego na całym świecie programu. Nagrania do Ninja Warrior UK z udziałem Polaka będą mieć miejsce w sierpniu. Nie wiadomo jeszcze kiedy program zostanie wyemitowany.

 

Kto jeszcze pojawi się w programie?

Telewizja Polsat ujawniła, że w nowym sezonie z najbardziej znanym na świecie torem przeszkód zmierzy się m.in. Mamed Khalidov i Piotr Mróz, a na profilu programu zasugerowano, że ponownie na tor wyjdzie Robert Burneika czyli Hardkorowy Koksu. Z informacji zamieszczonych w social mediach wynika ponadto, że na nagrania do Gliwic została zaproszona grupa dobrze znanych już widzom uczestników programu. M.in. Maksym Riznyk, Grzegorz Niecko, Paweł Murawski i Jan Tatarowicz.

 

To nie koniec nagrań…

To jeszcze nie koniec nagrań do Ninja Warrior Polska. W dniach 28-31 lipca 2022 w Gliwicach ruszają nagrania do 7. sezonu Ninja Warrior Polska. Niewiele jeszcze o nim wiadomo, ale można się domyślać, że zostanie on wyemitowany przez Polsat wiosną 2023 roku.

 

Gdzie szukać informacji o Ninja Warrior?

Gdzie szukać informacji z nagrań do Ninja Warrior? Przede wszystkim szukacie w mediach społecznościowych gospodarzy programu. Znajdziecie tam nie tylko relacje z samych nagrań, ale wnikliwy obserwator dostrzeże również różne smaczki. Jak np. widoczną na załączonym screenie przeszkodę, która w American Ninja Warrior nazywa się “Domino Pipes”.

 

Fot. Polsat / Maciej Piórkowski

Przeczytaj także:

Jedna odpowiedź

  1. Kacper

    Poprawka: Robert Bandosz – Last Man Standing 2020 (nie 2022)