Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Ninja Warrior to nie tylko walka z torem przeszkód i własnymi słabościami, ale również rywalizacja o konkretne pieniądze. Przynajmniej na świecie. Przyjrzeliśmy się, ile można wygrać w niemieckiej edycji tego sportowego show.

Najwięcej można wygrać w American Ninja Warrior. Od 7. sezonu główna nagroda to 1 mln dolarów. Wyjątkiem był jedynie obecny, pandemiczny rok, gdy rywalizacja odbywała się na zmienionych zasadach, przez co zwycięzca programu Daniel Gil zabrał do domu czek o wartości 100 tys. dolarów (około 370 tys. zł).

W kończącym się właśnie, 5. sezonie Ninja Warrior w Niemczech, nagrody są mniejsze niż w USA. Ile zatem pieniędzy można wygrać? W tym roku zawodnicy walczą o 300 tys. euro (około 1,34 mln zł) głównej nagrody. To o połowę więcej niż w 2019 roku.

Nie zmieniła się za to nagroda za zdobycie tytułu “Last Man Standing” i “Last Women Standing”, czyli bycie najlepszym mężczyzną i kobietą w przypadku, gdy żadnemu z nich nie uda się zdobyć Góry Midoriyama. Wynosi ona 25 tys. euro. (około 112 tys. zł). W przypadku kobiet ten tytuł w 2020 roku już został przyznany. W pierwszym odcinku finałowym (27 listopada 2020). Nagrodę zgarnęła Stefanie Noppinger.

W Ninja Warrior Germany 5 są jeszcze dwie okazje zdobycia nagrody pieniężnej. Pierwsza za pokonanie “Mega krzywej ściany”. Ten komu to się uda inkasuje 2 tys. euro (około 9 tys. zł). Drugą daje wygrana na Power Tower. Dwóch najlepszych zawodników z każdego odcinka eliminacyjnego rywalizuje na tej 10-metrowej wieży. Zwycięzca wygrywa nie tylko bezpośredni awans do finału, ale również 5 tys. euro (około 22,5 tys. zł).

Na tle edycji niemieckiej i amerykańskiej, Ninja Warrior Polska wypada dość blado. Główna nagroda to 150 tys. zł, czyli około 33,5 tys. euro. Była to też jedyna nagroda pieniężna, którą przygotowali producenci programu. To z pewnością zmieni się w momencie, gdy w Polsce pojawi się “Mega krzywa ściana”. Czyli jeszcze nie w 3. sezonie show, który został już nagrany i ma być wyemitowany w 2021 roku.

Fot. TT Ninja Warrior Germany

Czytaj także:

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany