Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

To już 4. sezon niemieckiej edycji sportowego show Ninja Warrior, w którym nikomu nie udało się zdobyć legendarnej Góry Midoriyama. Drugi raz tytuł “Last Man Standing” zdobył Alexander Wurm, a przyznawany pierwszy raz tytuł “Last Woman Standing” wywalczyła Arleen Schüßler.

W piątek 8 listopada telewizja RTL pokazał finał 4. sezonu Ninja Warrior Germany. W odcinku finałowym z torem przeszkód rywalizowało łącznie 27 uczestników. W tej grupie były 2 kobiety i 19 uczestników, którzy po raz pierwszy pojawili się w programie.

Tor finałowy podzielony był na 4 etapy. Pierwszy etap, podobnie jak to miało miejsce w Ninja Warrior Polska, składał się z 9 przeszkód. Zawodnicy pokonywali go jeden po drugim. Warunkiem przejścia do kolejnego etapu, było pokonanie wszystkich przeszkód w czasie 5 minut (w Polsce były to 4 minuty).

W drugim etapie do pokonania było 5 przeszkód w czasie 100 sekund. Następnie dany zawodnik miał 45 sekund na odpoczynek, po czym ruszał do pokonania trzeciego etapu. Przeszkód było tam 5, ale nie było limitu czasu.

Ostatni, czwarty etap, to wspinanie się po linie, czyli legendarna Góry Midoriyama. W niemieckiej wersji Ninja Warrior lina liczy 20 metrów, a zawodnik na jej pokonanie ma 25 sekund.

W tym sezonie nikomu nie udało się dotrzeć do czwartego etapu. Najbliżej był, występujący we wszystkich niemieckich edycjach programu, Alexander Wurm. Ten 23-letni student trenujący wspinaczkę sportową spadł na ostatniej przeszkodzie etapu trzeciego. Był to Flying Bar (den Stangen-Flug) znany z American Ninja Warrior, czyli przeskok drążkiem pomiędzy zawieszonymi platformami.

Alexander Wurm już drugi raz został “Last Man Standing” i drugi raz wygrał 25 tys. euro. Poprzednim razem było to w 2018 roku. Tyle tylko, że wówczas dotarł do ostatniego etapu odcinka finałowego, czyli do Góry Midoriyama. Niestety na wspięcie na 20-metrową linę zabrakło mu jakieś 3-4 sekundy.

W tym roku w finale programu pojawiły się 2 kobiety: 27-letnia Arleen Schüßler i 26-letnia Stefanie Noppinger. Ta pierwsza zawodniczka spadła na piątej przeszkodzie (den Radwechsel) pierwszej rundy finałowej. Jako, że zaszła dalej niż konkurentka, otrzymała tytuł “Last Woman Standing” i nagrodę w wysokości 25 tys. euro.

W 4. sezonie programu Ninja Warrior Germany producenci wprowadzili kilka nowości. Oprócz przyznawanego pierwszy raz tytułu “Last Woman Standing” dla najlepszej kobiety. Były to nowe przeszkody. Jedną z nich była licząca 5,5 metra “Krzywa Ściana”. Jeżeli zawodnikowi udało się ją pokonać otrzymywał bonus pieniężny w wartości 2 tys. euro. Jeżeli jednak próba się nie powiodła, to miał jeszcze jedną próbę pokonania standardowej ściany o wysokości 4,35 metra.

Jednak największą zmianą było zwiększenie szans kobiet. Stało się tak po tym, gdy w dotychczasowych trzech edycjach programu, do półfinału nie dostała się żadna przedstawicielka płci pięknej. Dlatego w tym roku, w każdym z 7 odcinków eliminacyjnych, najlepsza kobieta mogła awansować do półfinału, nawet jeżeli nie znalazła się w pierwszej siódemce najlepszych uczestników eliminacji. W efekcie do półfinału awansowało 5 kobiet.

Fot. FB Ninja Warrior Germany

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior Polska, a także ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Czytaj także: Drew Drechsel zdobywa górę Midoriyama i wygrywa 11. sezon American Ninja Warrior

3 komentarze

  1. Kacper

    Gdzie można się dowiedzieć z jakich przeszkód składały się wszystkie tory finałowe 4 edycji NWG? I niekoniecznie też wszystkie tory eliminacyjne i półfinały

    Odpowiedz

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany