12. sezon American Ninja Warrior wraca 7 września. W mocno zmienionym formule. Bez możliwości zdobycia tytułu “Ninja Warrior” i sięgnięcia po 1 mln dolarów nagrody. Z show, już po nagraniu, został usunięty Drew Drechsel.

Premiera nowego sezonu American Ninja Warrior będzie mieć miejsce w poniedziałek 7 września. Telewizja NBC ogłosiła duże zmiany w programie, spowodowane pandemią koronawirusa. Jedną z nich jest fakt, że zawodnicy nie będą walczyli o zdobycie Góry Midoriyama i tytuł “Ninja Warrior”. Nie będzie też 1 mln dolarów głównej nagrody.

 

12. sezon American Ninja Warrior został po cichu nagrany pod koniec lipca w St. Louis. Zaproszenie do programu dostało 50 wybranych zawodników, którzy dodatkowo wskazali po 2 zawodników, którzy wzięli udział w show. W efekcie w programie wzięło udział 150 ninja, zamiast zwyczajowych 600-700.

Program został skrócony do 8 odcinków z dotychczasowych 15-16.

Kwalifikacje będą obejmować rywalizację na torze z 6 przeszkodami. Tor półfinałowy będzie składał się z 10 przeszkód. A finał będzie składał się z próby pokonania 10 przeszkód i rywalizacji play-off na Power Tower.

Najlepszy zawodnik otrzyma nagrodę w wysokości 100 tys. dolarów.

Z 12. sezonu American Ninja Warrior zostały usunięte materiały z przejścia toru przez Drew Drechsela. Zawodnik na początku sierpnia został aresztowany pod zarzutem serii przestępstw na tle seksualnym. Drechsel to zwycięzca 11. edycji show i jeden z trzech zawodników, którym przez 11 lat udało się osiągnąć Total Victory w USA.

Po aresztowaniu telewizja NBC całkowicie odcięła się od Drechsela, kasując nawet z profilu American Ninja Warrior na Facebooku jego finałowe przejście. Na podobny krok zdecydowała się również australijska telewizja Channel Nine, wycinając Drechsela z nagranego wcześniej odcinka programu “Ninja Warrior Australia vs The World”.

Fot. American Ninja Warrior

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.