Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Branża fitness pozwała polski rząd za wprowadzony w czasie pandemii zakaz działalności siłowni i klubów fitness. Stosowny pozew zbiorowy trafił do Sądu.

Ponad 150 właścicieli około 450 klubów fitness działających w całej Polsce podpisało się pod pozwem zbiorowym za tzw. lockdown branży fitness w 2020 i 2021 roku – poinformowała Rzeczpospolita. Pozew został złożony w czwartek 8 lipca w warszawskim Sądzie Okręgowym. Branżą domaga się “ustalenia odpowiedzialności Skarbu Państwa za szkody wyrządzone przez niezgodne z prawem działania i zaniechania przy wykonywaniu władzy publicznej, w związku z wystąpieniem stanu zagrożenia i epidemii COVID-19”.

Branża zapowiedziała pozew zbiorowy już dawno. Czara goryczy przelała się jednak dopiero na początku 2021 roku, gdy zintensyfikowano działania ws. pozwu. Sądowego rozstrzygnięcia nie należy oczekiwać szybko, ale być może taki pozew zwiększy presję na rząd, żeby nie zamykać siłowni i klubów fitness, gdyby ewentualnie na jesieni pojawiła się czwarta fala pandemii.

Fot. Pexels

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany