Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Na to czekali wszyscy miłośnicy zmagań z najbardziej znanym na świecie torem przeszkód. Po długiej przerwie wraca Ninja Warrior France. Start 5. sezonu już 2 stycznia. Będzie wiele nowości!

Po 1,5 rocznej przerwie, wymuszonej pandemią koronawirusa, wraca Ninja Warrior we Francji. Już z 5. sezonem. Premierowy odcinek zostanie wyemitowany przez telewizję TF1 w sobotę 2 stycznia 2021 roku o godzinie 21:05. Będzie dużo zmian, które jeszcze bardziej podkręcą emocje.

Wyemitowany w sierpniu 2019 roku 4. sezon francuskiej edycji Ninja Warrior okazał się historyczny. Oto w finale programu aż dwóch zawodników zmierzyło się z legendarną Górą Midoriyama. Wygrał 29-letni Jean Tezenas du Montcel, któremu wejście na mierzącą 23 m linę zajęło 32,45 sek. z 40 sek. limitu czasu. Tym samym został on pierwszym francuskim Ninja Warrior, wygrywając jednocześnie 100 tys. euro głównej nagrody.

W 5. sezonie Ninja Warrior France będzie kilka istotnych zmian, które jeszcze bardziej zwiększą atrakcyjność tego show. Podobnie jak to miało miejsce w 5. sezonie Ninja Warrior Germany, pojawi się 12-metrowa wieża Power Tower, która we Francji nazywana jest Stalową Wieżą (Tour d’Acier). Prowadzić do niej będą liczące 6 stopniu schody, z których każdy stopień ma 1,2 m wysokości.

Inną nowością będzie wprowadzenie zegara już w odcinkach eliminacyjnych. Zawodnicy będą musieli pokonać pierwsze 4 przeszkody toru eliminacyjnego w określonym czasie. Inaczej zostaną zatrzymani i nie będą mogli dokończyć swojej próby.

Tor eliminacyjny będzie ponadto dzielił się na tor A i B. Po pierwszych 2 przeszkodach zawodnik będzie musiał sam zdecydować z którym z nich się zmierzy.

Zawodnicy będą musieli też wybrać, czy pokonują klasyczną “Krzywą Ścianę”, czy wysoką na 5,5 m “Mega Ścianę”. Od tej decyzji nie będzie już odwrotu. Zawodnik wybierający “Mega Ścianę” będzie miał 3 podejścia do jej pokonania. Udana próba będzie oznaczała gratyfikację finansową. Jeżeli to się uda za pierwszym razem, uczestnik dostanie czek na 5000 euro. Za drugim – 2500 euro. Za trzecim – 1000 euro.

Z każdego odcinka eliminacyjnego, w którym pojawi się 50 kandydatów, do półfinału awansuje 12 z nich. Tam zmierzą się oni nie tylko z torem, ale również ze sobą (pierwszy z dwunastym, drugi z jedenastym itd.) o 6 miejsc w finale.

Trwająca aż 1,5 roku przerwa w emisji Ninja Warrior France spowodowana była pandemią koronawirusa. Pierwotnie nagrania do programu zaplanowano na kwiecień 2020 roku, a jego emisję w wakacje. Ostatecznie zdjęcia rozpoczęły się 14 września w Cannes.

Główna nagroda w programie to 100 tys. euro.

Fot. FB Ninja Warrior France

Więcej o programie Ninja Warrior Polska, a także więcej ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany