Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Wystartował 5. sezon Ninja Warrior Germany. Zmienione zostały niektóre zasady programu, co czyni show jeszcze ciekawszym, a jednocześnie znacząco różnym od Ninja Warrior Polska.

W piątek 2 października wyemitowany został premierowy odcinek nowego sezonu Ninja Warrior Germany. W 5. sezonie uczestnicy zmierzą się z jeszcze trudniejszym torem przeszkód, walcząc o tytuł pierwszego niemieckiego Ninja Warrior i 300 tys. euro głównej nagrody. Nowy sezon przynosi jednak zmianę niektórych zasad, co odróżnia go nie tylko od poprzednich sezonów, ale przede wszystkim od polskiej edycji. Warto się z nimi zapoznać, bo w przyszłości prawdopodobnie w podobną stronę będzie ewoluował Ninja Warrior Polska.

Na casting do niemieckiego Ninja Warrior zgłosiło się 10 tys. uczestników. Nagrania miały miejsce pod koniec maja. Z torem przeszkód ponownie zmierzył się Alexander Wurm, zdobywca tytułu “Last Man Standing” w ostatnich dwóch latach, któremu w 2018 roku zabrakło 3-4 sek. na wdrapanie się na Górę Midoriyama. Pojawił się on w premierowym odcinku i wywalczył miejsce w półfinale.

 

3 etapy i 330 uczestników

Program podzielony jest na 6 odcinków eliminacyjnych (rundy wstępne), 2 półfinały i …2 finały.

W każdym z odcinków eliminacyjnych bierze udział 55 uczestników. Mają oni do pokonania 7 przeszkód. Tą ostatnią jest “Krzywa ściana”, ale też zawodnicy mogą zmierzyć się z wprowadzoną w 2019 roku wyższą “Mega ścianą”. Jej pokonanie zapewni nagrodę w wysokości 2000 euro.

Z każdego odcinka rundy wstępnej 16 najlepszych zawodników plus 2 najlepsze kobiety (o ile nie znalazły się w tej 16-tce) awansują do półfinału. Dodatkowo dwóch najszybszych zawodników rywalizuje na czas na “Power Tower”. To nowość wprowadzona w tym sezonie. Zwycięzca tej rywalizacji zgarnia 5000 euro nagrody pieniężnej i bezpośredni awans do finału.

W półfinałach pojawi się około 100 zawodników, a 50 z nich awansuje do finału. Łącznie w finale wystąpi 56 zawodników (50 z półfinałów + 6 z Power Tower). Wszyscy oni zmierzą się z pierwszym torem finałowym, którego ukończenie będzie przepustką do drugiego finału.

 

Jak było w 2019 roku?

W 4. sezonie, podobnie jak w dwóch poprzednich, było 7 rund wstępnych. Pojawiło się w nich łącznie 294 uczestników, co daje 42 na jeden odcinek. W półfinale z torem zmierzyło się 54 z nich, a do finału awansowało 27 najlepszych zawodników (w tym 2 kobiety). Główna nagroda wynosiła 200 tys. euro.

Fot. TT Ninja Warrior Germany

Czytaj także:

Więcej ciekawostek o programie Ninja Warrior Polska, a także ciekawostek ze świata Ninja Warrior, znajdziesz w dziale NINJA WARRIOR na eXtremalny.PL.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany