Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Portugalczyk Samuel Castella i Amerykanka Emma Cook-Clarke prowadzą w sierpniowym zestawieniu World Obstacle Course Racing Rankings. W TOP10 brak jest biegaczy przeszkodowych z Polski. Znaleźć za to można zawodników z Czech i Słowacji.

W sierpniowym zestawieniu World Obstacle Course Racing Rankings na 1. miejsce wśród najlepszych biegaczy przeszkodowych awansował Samuel Castella z Portugalii, spychając tym samym na 2. miejsce aktualnego Mistrza Europy OCR na standardowym dystansie, Thomasa Buyle z Belgii. Tuż za nimi, z taką są liczbą 12 pkt., uplasowali się Amerykanie: Hawk Call i Ryan Kempson. W TOP10 wysoko znajdują się Czesi: Roman Toth (6. msc.) i Richard Hynek (8. msc.), natomiast brakuje Polaków, którzy od 2019 roku nie święcili żadnych sukcesów międzynarodowych.

W zestawieniu kobiet prowadzi Emma Cook-Clarke z USA, przed inną Amerykanką Kris Rugloski. Na trzecim miejscu jest Jezabel Kremer z Francji, a tuż za nią Janka Pepova ze Słowacji. Z TOP10 wyleciała natomiast Ida Mathilde Steensgaard, która jeszcze w lipcu zajmowała 1. miejsce, po tym jak na Mistrzostwach Europy OCR we Włoszech dwukrotnie sięgnęła po złoto, a później jeszcze wygrała bieg Nordic Race.

 

World Obstacle Course Racing Rankings to zestawienie najlepszych biegaczy OCR na świecie z podziałem na kobiety i mężczyzn. W comiesięcznym zestawieniu zawodnikom przyznawane są punkty za udział i miejsca w najważniejszych imprezach biegowych na świecie.

[Uwaga: Rea Kolbl pochodzi ze Słowenii, ale na grafice została przypisana do Słowacji. W praktyce natomiast należy ją traktować jak Amerykankę.]

Fot. FB Samuel Castela

Zestawienie: ocrworldchampionships.com

Przeczytaj także:

2 komentarze

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany