Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

W długi majowy weekend w Dąbrowie Górniczej zainauguruje swój przyszłoroczny sezon Barbarian Race. Trzy tygodnie później Barbarzyńcy przeniosą się do Wisły. Właśnie wystartowały zapisy na oba biegi.

W dniach 2-3 maja 2020 (długi majowy weekend) odbędzie się pierwszy w przyszłym roku Barbarian Race. Inauguracja sezonu będzie mieć miejsce w Dąbrowie Górniczej nad Pogorią III, czyli 1 z 4 tamtejszych zbiorników wodnych, powstałych przez zalanie wyrobisk piasku podsadzkowego dla kopalń. Grzegorz Szczechla, szef Barbariana, zapowiada bajeczną trasę i niezapomniane emocje.

Start sezonu Barbariana odbędzie się w kultowym miejscu, na plaży Pogorii III. Trasa bajeczna. Nocny finał Arrow na plaży z jeziorem w tle. Nowe przeszkody. Nie może Was zabraknąć!

W Dąbrowie Górniczej miłośnicy biegów z przeszkodami będą mogli wybierać pomiędzy 13-kilometrową, klasyczną formułą Race, a skierowaną do początkujących 8-kilometrową formułą Opener i sprinterskim Arrow. Zapisy właśnie wystartowały. Ceny pakietów na poszczególne formuły zaczynają się odpowiednio od 169 zł, 99 zł i 59 zł. Gdyby trzymać się ligowej tradycji to Barbarian w Dąbrowie Górniczej będzie biegiem rozgrywanym w ramach Ligi OCR.

Trzy tygodnie później, w weekend 23-24 maja, odbędzie się drugi przyszłoroczny Barbarian. Areną zmagań będzie znana przeszkodowcom Wisła. Zaplanowane są trzy formuły: Race (13 km + 30 przeszkód), Opener (8 km + 20 przeszkód) i Hill (bieg na skocznię im. Adama Małysza), będący jednocześnie 3. Mistrzostwami Polski w biegu na skocznię (wcześniej na FB to wydarzenie było anonsowane na 6-7 czerwca 2020).

Organizatorzy nie chcą jeszcze zdradzać szczegółów ws. kolejnych barbarzyńskich biegów w 2020 roku. Uchylają natomiast rąbka tajemnicy odnośnie medali i nowych przeszkód. Wstępny projekt medalu, który w przyszłym roku zawiśnie na szyjach biegaczy, poznamy jeszcze w listopadzie. Barbarian pracuje też nad pięcioma nowymi przeszkodami.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany