Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Takiej nagrody w świecie biegów z przeszkodami jeszcze nie było. Spartan Race daje 1 mln dolarów nagrody dla zawodnika, który będzie najlepszy w trzech zawodach rangi mistrzowskiej w 2018 roku.

Spartan Race to największa seria biegów z przeszkodami na świecie. Pierwszy spartański bieg odbył się w 2010 roku w amerykańskim stanie Vermont. Wystartowało w nim około 500 zawodników. W tym roku zostanie zorganizowane około 200 biegów na 300 rożnych dystansach (152 biegi na dystansie Sprint, 93 – Super, 55 – Beast) w 30 krajach na 6 różnych kontynentach. Weźmie w nich udział około 1 mln uczestników

Spartan Race to nie tylko numer 1 w świecie biegów z przeszkodami, ale także jeżeli chodzi o nagrody dla zawodników. Właśnie zaoferował 1 mln dolarów dla śmiałka, który sięgnie po potrójną mistrzowską koronę w biegach Spartan. “To nie będzie łatwe”, przyznaje Joe De Sena, twórca i szef Spartan.

Co trzeba zrobić, żeby zdobyć 1 mln dolarów? Należy wystartować w serii Elite i zdobyć 1. miejsce w trzech imprezach rangi mistrzowskiej organizowanych przez Spartan Race w tym roku:

  • World Championship (wrzesień, USA)
  • Trifecta World Championship (listopad, Grecja)
  • Ultra World Championship (grudzień, Islandia)

W przypadku tej ostatniej imprezy, która ma format biegu 24-godzinnego, dodatkowym warunkiem jest przebiegnięcie przez zwycięzcę minimum 100 mil czyli ponad 161 km.

Nagroda w wysokości 1 mln dolarów zostanie podzielona na pół, jeżeli “mistrzowską trifectę” zdobędzie oddzielenie zawodniczka i zawodnik serii Elite. Jeżeli natomiast nikt nie sięgnie po tę potrójna koronę, nagroda zostanie ponownie zaoferowana w sezonie 2020.

Należy przy tym pamiętać, że ten 1 mln dolarów jest nagrodą dodatkową. Pula nagród w Mistrzostwach Świata Spartan Race to ponad 124 tys. dolarów, a w Mistrzostwach Świata Trifecta ponad 20 tys. dolarów (dla Mistrzostw Świata Spartan Ultra brak danych o nagrodach).

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany