Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Jesse De Heer z Holandii i Ida Mathilde Steensgaard z Danii wybiegali tytuł mistrzów Europy na dystansie 3 km (+20 przeszkód) podczas Mistrzostw Euro w biegach przeszkodowych we Włoszech.

W piątek 10 czerwca we włoskim Val di Fiemme podczas Mistrzostw Europy OCR 2022 najlepsi biegacze przeszkodowi rywalizacji na krótkim dystansie (Short Course), czyli na dystansie 3,2 km z 20 przeszkodami.

Niespodzianki nie było. Jako pierwszy wśród mężczyzn metę przekroczył Jesse De Heer z Holandii z czasem 14 min. i 40 sek. Holender był wymieniany w gronie faworytów tej imprezy. Wicemistrzem Europy został Sergei Perelygin z Rosji, który stracił do zwycięzcy ponad 1 minutę. Perelygin, podobnie jak inni zawodnicy z Rosji i zawodnicy z Białorusi, nie mogli startować pod flagą swojego kraju. Brązowy medal zdobył Jonas Drescher. Jego czas to 16 min. i 14 sek.

Niespodzianki nie było również wśród pań. Mistrzynią Europy została jedna z faworytek: Ida Mathilde Steensgaard z Danii. Przebiegnięcie 3 km i pokonanie 20 przeszkód (w tym pływania) zajęło jej 21 min. i 33 sek. Jako druga linię mety przekroczyła Katrine Haaland Leveraas z Norwegii (czas: 23 min i 57 sek.), a trzecia była Katja Christensen z Danii, która wpadła na metę zaledwie 2 sek. za Norweżką.

W piątek w serii Elite, która walczyła o tytuł Mistrza Europy w biegach przeszkodowych na dystansie 3 km, walczyło 5 biegaczy i 2 biegaczki z Polski. Wg danych udostępnionych przez ICRON najwyżej sklasyfikowany był Paweł Jaciów, który przybiegł na 17 miejscu. Wojciech Wojtyszyn był 22, Grzegorz Szczechla 24, Tomasz Oślizło 43, a Jarosław Kalinin był 48. W końcowym zestawieniu nie została natomiast sklasyfikowana żadna z dwóch Polek (Małgorzata Daszkiewicz, Marta Łosin).

W piątek biegacze będą rywalizować o medale na standardowym dystansie (Standard Course), czyli 16,6 km z 50 przeszkodami i przewyższeniami na poziomie 730 m. Walcząca o tytuł Mistrza Europy seria Elite wybiegnie na trasę o godzinie 09:30. W piątek odbędą się również eliminacje na torze OCR100M.