Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Powoli krystalizuje się jesienny kalendarz biegów przeszkodowych w Polsce. Karty odkrywają najwięksi ich organizatorzy. Przed tygodniem uczynił to Runmageddon, a w ostatnią niedzielę Barbarian Race.

W tym roku Barbarian Race zrobił dwa duże kroki w swoim rozwoju. Po pierwsze, opuścił swój matecznik na południu Polski i w kwietniu zorganizował biegi w Wieliszewie niedaleko Warszawy. Po drugie, o czym dowiedzieliśmy się w ostatnią niedzielę, odszedł od formuły wiosenno-letnich imprez i zorganizuje bieg jesienią. W dniach 22-23 września w Zielonej Górze będzie można się zmierzyć z barbarzyńską Rebelią (6 km i 20+ przeszkód), Furią (13 km i 30+ przeszkód), a także widowiskowym sprinterskim Arrow. Będzie też coś dla najmłodszych, czyli Barbarian Kids.

 

Zaledwie tydzień wcześniej swoje wrześniowe plany ujawnił Runmageddon, który w dniach 15-16 września ponownie w tym roku zaprasza do Trójmiasta. Podejrzewam, że po tym jak w kwietniu zawodnicy ścigali się w Gdyni, teraz areną zmagań stanie się Gdańsk. Runmageddon we wrześniu zaoferuje aż 6 różnych biegów. Będzie to Rekrut, Nocny Rekrut, Kids, Biznes (15 września), Classic i Intro (16 września).

 

Jesień w biegach przeszkodowych zapowiada się więc nie mniej interesująco niż wiosna czy lato. Przyjmując na potrzeby tego artykułu, że ta zaczyna się wraz z początkiem roku szkolnego (3 września), to oprócz wspomnianego Runmageddona i Barbariana, mamy jeszcze kilka imprez na których po prostu trzeba być. To przede wszystkim Adrenaline Rush, Biegun, Spartan Race, Terenowa Masakra, a także Mistrzostwa Polski organizowane przez OCR Polska i Finał Ligi Runmageddon.

 

Zestawienie wybranych eventów biegowych – jesień 2018:

8-9 września – Mistrzostwa Polski OCR Polska (Gdynia)

15-16 września – Runmageddon Trójmiasto (Gdańsk?)

23 września – Terenowa Masakra (Bydgoszcz)

29 września – Adrenalina Rush (Radotki k. Płocka)

27 października – Spartan Race (Wrocław)

17 listopada – Biegun: Siwy Dym (Gdynia)

24 listopada – Finał Ligi Runmageddon (-)

 

W sumie w dniach od 3 września do 24 listopada br. zorganizowanych będzie minimum 36 biegów ekstremalnych (głównie przeszkodowych) na różnych dystansach i o różnym poziomie trudności. Zestawienie już zapowiedzianych biegów, wraz z niezbędnymi szczegółami, znaleźć  można w kalendarzu na eXtremalny.PL. W zestawieniu tym brakuje wspomnianego wcześniej Finału Ligi Runmageddonu oraz przynajmniej jeszcze jednego, prawdopodobnie górskiego, biegu przygotowanego przez tego samego organizatora.

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany