Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Znani z tras biegów z przeszkodami Klaudia Szuba- Łata i Tomasz Prykowski, wykazali się żelaznym chwytem oraz twardym charakterem, i stanęli na najwyższym stopniu podium podczas zawodów Raptoring Regional Championships.

W sobotę 15 września w Arenie Gym El Toro w Sosnowcu odbyły się pierwsze zawody Raptoring Regional Championships. Nowe wydarzenie w krajowych sportach chwytowych!

Formuła zawodów oparta była na aplikacji Raptoring, która pozwala na rywalizację online. W zawodach mogli wziąć udział ci zawodnicy, którzy wcześniej wykonali wszystkie, przygotowane i udostępnione w aplikacji, zadania. Już od godziny 9 rano sala z Raptorem wypełniała się najlepszymi Ninja w Polsce!  W powietrzu wyczuć można było atmosferę rywalizacji, ale też dobrej zabawy i chęci sprawdzenia się w tym unikalnym wydarzeniu.

Formuła zawodów Raptoring Regional Championships oparta była na dwóch etapach: eliminacyjnym oraz finałowym. Etap eliminacyjny polegał na wykonaniu dwóch określonych zadań, na których realizację zawodnicy mieli dwie próby. Wersja zadań eliminacyjnych dla mężczyzn różniła się od wersji zadań dla kobiet.

W pierwszym zadaniu zawodnicy mieli do pokonania podwójne przejście składające się z drabiny Salomona, chomika, kulek i ringów. Pierwsze zadanie dla naszych zawodniczek złożone było z pojedynczego przejścia przez chomika, kulki i ringi. W drugim zadaniu eliminacyjnym zawodnicy musieli pokonać ścieżkę składającą się z kamieni wspinaczkowych, lin, szczelin oraz ringów. Natomiast zawodniczki pokonywały to samo przejście, ale już bez ringów. Do finału zakwalifikowało się pięciu najlepszych zawodników i pięć najlepszych zawodniczek.

Na zadania finałowe również przeznaczone były dwie próby. Dla urozmaicenia rywalizacji i podkręcenia tętna dodano do zadań finałowych Air Bike, na którym należało “wykręcić” określoną liczbę kalorii – mężczyźni 25 kcal, a kobiety 15 kcal. Po tej finałowej rozgrzewce na zawodników czekała ścieżka prowadząca przez kołkownicę, chwyty (nunchaku i linki) oraz labirynt. Rywalizacja trwała do samego końca!

Wyniki Raptoring Regional Championships vol. 1:

KOBIETY: 

  1. Klaudia Szuba-Łata
  2. Iza Wysłuch
  3. Paulina Wołczek

MEŻCZYŹNI:

  1. Tomasz Prykowski
  2. Sebastian Kasprzyk
  3. Jakub Zawistowski

Raptoring Regional Championships to nie tylko prestiż i satysfakcja, ale też i nagrody. Najlepsi Ninja w Polsce zabrali do domu 1000 zł w gotówce, koszulkę i spodenki Raptora, power bank oraz gadżety od TAG Heuer. Zdobywcy 2. miejsca otrzymali nagrodę pieniężną w wysokości 300 zł, koszulkę i spodenki oraz gadżety od TAG Hauer. Podobnym zestawem nagród mogli się cieszyć zdobywcy 3. miejsca, jedynie nagroda pieniężna była mniejsza (100 zł). Ponadto pozostali zawodnicy biorący udział w batalii otrzymali koszulkę i gadżety marki TAG Heuer.

Raptoring Regional Championships vol. 1 były pierwszymi z cyklu zawodami w kategorii sportów chwytowych zorganizowanych przez Raptoring. Kolejne zawody z cyklu odbędą się na przełomie roku.

(materiał dostarczony przez Raptoring)

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany