Mamy to! Po dłuższej nieobecności ponownie będzie można pobiec Spartan race w Polsce. Już w te wakacje. Właśnie wystartowała rejestracja. Ceny pakietów startowych zaczynają się od 57 EUR.

– W 2024 roku Spartan wraca do Polski w dniu 3 sierpnia! Pobiegnij u podnóża Beskidu Śląskiego i Beskidu Małego. (…) Zbocza Szyndzielni oraz Bielsko-Bialski Ośrodek Rekreacyjno-Narciarski “Dębowiec” czekają na Ciebie. Do wyboru masz dystanse Sprint oraz Super, a na najmłodszych czeka Spartan Kids – zachęcają na stronie internetowej organizatorzy tej największej na świecie serii biegów przeszkodowych.

Informacja o powrocie biegów Spartan Race do Polski gruchnęła 4 dni temu, kilka dni po tym jak organizatorzy zapowiedzieli tajemniczy event w Polsce. I była to niespodzianka z tych najbardziej niespodziewanych, bo przed tymi wszystkimi zapowiedziami, Spartan dopiero co opublikował zaktualizowany kalendarz biegów dla Europy Centralnej i nie było tam biegu w Polsce. Na tej właśnie podstawie przyjęliśmy, że musi chodzić o inny event niż bieg przeszkodowy.

Spartan zawita do Polski na jeden dzień: sobotę 3 sierpnia 2024. Do wyboru będą biegi przeszkodowe w formule Sprint (5 km i 20 przeszkód) i Super (10 km + 25 przeszkód), a dla dzieci Spartan Kids (0,8-4,5 km i 10-20 przeszkód w zależności od kategorii wiekowej).

Pakiety startowy na Spartan Sprint kosztuje teraz 57 EUR (około 246 zł), a za Spartan Super trzeba zapłacić 67 EUR (około 289 zł). Najniższe ceny obowiązują do 25 marca. Po tej dacie wzrosną. Spartan Kids kosztuje 20 EUR (około 86 zł) i ta cena pakietu startowego obowiązywać będzie do 31 lipca br.

Spartan Bielsko-Biała to niepowtarzalna okazja zmierzenia się z tym biegiem przeszkodowym bez konieczności zagranicznych wojaży. Byłoby dobrze, gdyby frekwencja na biegu dopisała, bo tylko ona może dać szanse na trwały powrót Spartana do Polski. To nie będzie jednak łatwe zadanie.

W ten sam weekend co Spartan zaplanowany jest HUNTRUN Kotelnica Summer Festival 2024 (3-4 sierpnia 2024), czyli bieg przeszkodowy Hunt Run w Białce Tatrzańskiej, gdzie uczestnicy podobnie jak na Spartanie również będą mieli okazję pobiegać po górach. Tydzień wcześniej odbywa się Górski Runmageddon, czyli jeden z najważniejszych eventów tego organizatora, na który to zapisy już trwają od dawna. Również tydzień wcześniej zaplanowany jest Spartan Race w Czechach, co może ograniczyć liczbę zagranicznych biegaczy na polskim Spartanie. Wreszcie środek wakacji nie jest mocnym frekwencyjnie okresem na biegach przeszkodowych. Trzymamy jednak kciuki, żeby frekwencja w Bielsku-Białej dopisała.

Przeczytaj także: