Runmageddon ma kilka kultowych miejscówek. Myślenice, gdzie wiele osób zaliczyło swoje pierwsze Ultra, są jedną z nich. I właśnie do Myślenic Runmageddon wraca po dłuższej przerwie. To tam odbędzie się najbardziej hardkorowy event w 2024 roku.

Myślenice darzę szczególną sympatią. To tam pierwszy raz wystartowałem w Runmageddonie. Tam też zaliczyłem swoje pierwsze runmageddonowe Ultra. Uważam tę miejscówkę za kultową. Jak można sądzić po lekturze social mediów, nie tylko ja tak uważam. Dlatego powrót Runmageddonu po dłuższej przerwie do Myślenic chyba wszystkich ucieszył.

W weekend 27-28 lipca 2024 Runmageddon wraca do Myślenic ze swoją najcięższą formułą – Runmageddon Ultra. To 42 km biegu i ponad 140 przeszkód na trasie. Jeżeli trasa tego biegu będzie przypominać tę z 2017 lub 2018 roku, to trzeba liczyć się z 46-47 km biegu, przewyższeniami w granicach 2300-2500 m i “Tą jedyną” przerzuconą przez rzekę Rabę.  Trzeba się jednak spieszyć z zapisami, bo na tę chwilę już 71 proc. miejsc jest zajętych.


Runmageddon Ultra 2017 Myślenice w liczbach

Runmageddon Ultra 2018 Myślenice w liczbach

GALERIA ZDJĘĆ: Runmageddon REKRUT Myślenice 05.05.2018


W ostatni weekend lipca oprócz Ultra, w Myślenicach wystartować będzie można w formułach Rekrut (6 km + 30 przeszkód) i Hardcore (21 km + 70 przeszkód), a dla dzieci i całych rodzin zorganizowane będą biegi przeszkodowe w formułach Kids i Family.

Powrót Runmageddonu do Myślenic to również dobra wiadomość z punktu widzenia znalezienia zakwaterowania. Spokojnie można ogarnąć sobie nocleg w Krakowie, dojeżdżając do Myślenic na bieg samochodem lub kursującymi tam busami. Przy okazji będzie to dobra okazja, żeby przyjechać 1-2 dni wcześniej i zwiedzić jeszcze gród Kraka.

Ogłoszenie biegu w Myślenicach to nie jedyna nowość jaka ostatnio napłynęła z Runmageddonu. Dzień wcześniej organizatorzy ogłosili, że w najbliższy weekend podczas Runmageddonu we Wrocławiu zadebiutuje nowa przeszkoda: Salmon Ladder. O tym jak przygotować się do pokonania tej przeszkody przeczytasz tu: Salmon ladder czyli do źródła płynie się pod prąd),

Kilka dni wcześniej Runmageddon poinformował, że liczba karnych burpeesów za niepokonanie przeszkody została dla serii Open obniżona z 20 do 10. Jak wyjaśniono to na lutowej gali z okazji 10-lecia Runmageddonu, przy tak dużej liczbie przeszkód na biegu, dla mniej doświadczonych biegaczy już 10 burpeesów jest wystarczającą karą.

Grafika: FB Runmageddon

Najbliższy Runmageddon odbędzie się w dniach 5-7 kwietnia we Wrocławiu. W kwietniu ten największy bieg przeszkodowy w Polsce zawita jeszcze do Gdyni (20-21 kwietnia 2024) i Poznania (27-28 kwietnia 2024). Więcej szczegółów na temat tych biegów znajdziesz w kalendarzu biegacza na stronach eXtremalny.PL.

Przeczytaj także: