Ten test sprawności fizycznej jest doskonałym wprowadzeniem do Hyrox. Pokaże Ci w którym miejscu przygotowań jesteś i do jakiej dywizji zapisać się na swoich pierwszych zawodach Hyrox. Poznaj HYROX P’F”T.

Co to jest HYROX Physical Fitness Test (P’F”T)? To specjalnie zaprojektowany test sprawności pod zawody Hyrox, który obiektywnie pozwala ocenić stan przygotowań do nich, a jednocześnie jest dobrą wskazówką, czy wystartować w kategorii (dywizji) PRO, OPEN, czy może jednak w parach (DOUBLES).

The HYROX Physical Fitness Test (P’F”T) has been specifically designed to give you the perfect introduction into HYROX and measure where your HYROX fitness level is at.

Test HYROX P’F”T polega na wykonaniu 6 zadań (ćwiczeń) na czas. Oto one:

  • 1000 m biegu
  • 50 burpee + skok w dal (Burpee Broad Jumps)
  • 100 wykroków
  • 1000 m na ergometrze wioślarskim
  • 30 pompek z oderwaniem dłoni
  • 100 Wall Balls (6 kg mężczyzna / 4 kg kobieta)

Test zaczyna się o biegu na 1 km. Jeżeli biegniesz na bieżni mechanicznej to powinna ona mieć ustawiony kąt nachylenia na poziomie 2%. Kolejne ćwiczenie to Burpee Broad Jumps, czyli burpees połączony ze skokiem w dal (minimum 90 cm). Należy to zrobić stacjonarnie, wyznaczając dwie linie w odległości 90 cm od siebie, a następnie naprzemiennie robić burpeesy i przeskakiwać obie linie. Trzecim ćwiczeniem są klasyczne wykroki w miejscu. Tych należy wykonać 100. Czwartym jest pokonanie 1 km na ergonometrze wioślarskim. Piątym w kolejności jest wykonanie 30 pompek, ale z oderwaniem dłoni od podłogi. Na koniec zostaje zrobienie 100 Wall Balls. Mężczyźni wykonują je piłką o wadze 6 kg, a kobiety 4 kg.

Test wykonuje się na czas. Jeżeli zmieściłeś się w 22 minutach i masz mniej niż 45 lat lub w 24 minutach, ale masz 45 lub więcej lat, to spokojnie możesz zapisać się na zawodach do dywizji (kategorii) PRO. Jesteś gotowy rywalizować z najlepszymi.

Jeżeli test zajął Ci do 26 minut (<45 lat) lub do 28 minut (>45 lat) to sam musisz zdecydować, czy wystartować w PRO czy w OPEN. Jeżeli Twój czas był wyższy od przedstawionych wyżej to rozważ start w OPEN lub w parze w kategorii DOUBLES.

Wideo z zasadami wykonywania HYROX Physical Fitness Test znajdziesz klikając tu.

Przeczytaj także: