Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Publikujemy kolejną porcję newsów ze świata biegów przeszkodowych (OCR) w Polsce. Zapraszamy do lektury.

Runmageddon Ultra Bielawa

Wreszcie poznaliśmy lokalizację jedynego w roku Runmageddonu w formule Ultra (42 km + 140 przeszkód). Bieg odbędzie się w weekend 23-24 lipca 2022 roku w miejscowości Bielawa u podnóża Gór Sowich. Bielawa leży 30 km od Wałbrzycha, 65 km od Wrocławia, 290 km od Krakowa i 415 km od Warszawy.

 

OCR Polska organizuje kurs na sędziego

Stowarzyszenie OCR Polska organizuje trzecie już w tym roku szkolenie na sędziego OCR. Odbędzie się ono 12 czerwca w ośrodku OSPRO pod Warszawą. Szkolenie poprowadzi Grzegorz Brandt. Jego koszt to 300 zł.

 

Dwa biegi, zawody ninja i zawody dla dzieci

Czwarty weekend kwietnia zapowiada się naprawdę interesująco. I długo, bo weekend rozpocznie się już w piątek 22 kwietnia. Wtedy właśnie wystartują trzydniowe zawody Ninja Run w Tomaszowie Mazowieckim i rozpisany również na trzy dni Barbarian Race Ustroń. Cały weekend potrwa Runmageddon w Poznaniu, a jedynie na sobotę 23 kwietnia przewidziane są eliminacje do dziecięcych zawodów “Młodzi Ninja” w Gdańsku.

Kalendarz biegów OCR i zawodów ninja znajdziecie pod tym linkiem.

 

Pogoda w weekend (Ustroń i Poznań)

Pogoda na najbliższy biegowa weekend niewiele będzie różnić się od tej obecnie: temperatura maksymalnie 16 °C i przelotne opady deszczu.

Wybierając się na Barbarian Race Ustroń trzeba się liczyć, że będzie pochmurno, dość chłodno, a w niedzielę 24 kwietnia może nawet lekko pokropić. Maksymalna temperatura w ciągu weekendu to 14-15 °C, ale rano gdy zawodnicy będą wyruszać na trasę będzie to 8-10 °C.

Podobnie będzie podczas Runmageddonu w Poznaniu. W niedzielę może pokropić, w sobotę nawet może pojawić się jakieś słońce, a maksymalna temperatura będzie odrobinę wyższa niż na Barbarianie, ale za to nieco silniej będzie wiać w Poznaniu.

 

Ultima od Barbarian Race

W najbliższy weekend Barbarian Race oficjalnie rozpoczyna sezon 2022.  Organizatorzy zaprezentowali jak w tym roku będzie wyglądała Ultima.

 

Spartan Honor Series 2022

Pozostając jeszcze w temacie medali i trofeów to Spartan niedawno zaprezentował medal Spartan Honor Series 2022.

 

Runmageddon ujawnił TOP10 przeszkód na Poznań

Runmageddon opublikował TOP10 przeszkód, z którymi przyjdzie się zmierzyć w weekend 23-24 kwietnia uczestnikom biegu w Poznaniu. Będzie to m.in. Zemsta Pszczelarza, Low Rig, Killer Plank + Wariat, Wędka Żniwiarza i Multi Rig.

W Poznaniu na Hipodromie będzie można pobiec w formułach Intro, Rekrut i Classic. Dostępne będą też formuły, w których wystartować będą mogli młodsi Runmageddończycy (Kids, Junior i Family).

 

Włosi pokazali przeszkody na Mistrzostwa Europy OCR

Już za niespełna 2 miesiące, w dniach 9-10 czerwca we Włoszech odbędą się Mistrzostwa Europy OCR 2022. Pierwsze od 2019 roku. Włosi opublikowali Rulebook z przeszkodami, które będzie można spotkać na trasach biegów. Jest on dostępny pod tym linkiem.

 

Runaway chwali się nagrodami dla Elite

Organizatorzy biegu Runaway poinformowali o wysokości nagród pieniężnych dla najlepszych zawodników serii Elite. Za 1. miejsce najszybsi zawodnicy z podziałem na kobiety i mężczyzn zgarną 1000 zł.

 

Fotografie/grafiki: profile FB biegów

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany