Garmin zaprezentował ultrawydajny i multisportowy zegarek GPS dla sportowców Garmin Enduro 2. To zegarek dla prawdziwych ultrasów z baterią trzymającą nawet do 46 dni.

Garmin Enduro 2 to nowa odsłona zegarka sportowego dla biegaczy ultra. To wytrzymała konstrukcja z obudową z polimeru wzmocnionego włóknem szklanym, tytanowym bezelem, nylonowym pakiem Ultrafit i 1,4-calową soczewką Power Sapphite. Zegarek ma dotykowy interfejs, ale też może być obsługiwany przyciskami.

Zegarek Enduro 2 to brat kultowego Garmina fēnix 7X, ale od niego lżejszy, z dłużej trzymającą baterią, kilkoma dodatkowymi funkcjami i dwukrotnie jaśniejszą wbudowaną latarką LED.

Enduro 2 waży 70 g, podczas gdy fēnix 7X 89 g. Największe różnice użytkownik dostrzeże jednak w czasie pracy baterii. W trybie zegarka z doładowaniem energią solarną może ona pracować nawet do 46 dni, a w trybie GPS do 150 godzin. Fenix oferuje odpowiednio 37 dni i 122 godziny. W trybie oszczędzania baterii nowy zegarek Garmina może pracować nawet 550 dni, czyli 1,5 roku.

Enduro 2 oprócz całego katalogu funkcji sportowych i nowej funkcja Health Snapshot, która rejestruje kluczowe parametry życiowe sportowca i następnie tworzy raport, ma oczywiście płatności zbliżeniowe Garmin Pay, czy obsługę muzyki.

Niestety nowość od Garmina ultra dużo kosztuje: 1099,99 euro. Taka cena widnieje na polskiej stronie internetowej Garmina. W przedsprzedaży w jednym ze sklepów z zegarkami dla sportowców trzeba za niego dać 5299 zł.

fot. Garmin

Przeczytaj także: