Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Nareszcie! Po dwuletniej przerwie wróciło bieganie po schodach. Już w maju odbędzie się 10. edycja Biegu na Szczyt Rondo 1 w Warszawie. W planach są też biegi w wieżowcach we Wrocławiu i Poznaniu. Okazji do sprawdzenia się na schodach będzie w tym roku jeszcze więcej.

Po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią wraca Bieg na Szczyt Rondo 1. Będzie to jego jubileuszowa, bo 10. edycja. Zawody odbędą się 21 maja w warszawskim biurowcu Rondo 1 i będą miały rangę Mistrzostw Europy. Zawodnicy będą mieli do pokonania 38 pięter, czyli 142 metry w pionie. Łącznie to 836 stopni.

Mistrzostwa Europy w bieganiu po schodach (Towerrunning European Championships) odbędą się w stolicy, natomiast Mistrzostwa Polski we Wrocławiu. Organizatorzy zawodów Sky Tower Run we Wrocławiu, mających rangę Mistrzostw Polski w biegu po schodach, już to ogłosili. Póki co bez  szczegółów. Wiadomo tylko, że ponownie do pokonania będzie 1142 schody.

27 listopada 2022 roku w Poznaniu odbędzie się 6. edycja Biegu po schodach Collegium Altum. To bieg na 17. piętro najwyższego budynku w Poznaniu (103,35 m wysokości). Zawodnicy będą mieli do pokonania 372 stopnie. Najlepszemu zawodnikowi zajmuje to 1 min. i 20 sek. Ten rekord należy do Mateusza Marunowskiego i został ustanowiony w 2018 roku.

Okazji do sprawdzenia się na schodach będzie w 2022 znacznie więcej. I nie potrzeba tu klasycznych towerrunningowych zawodów. Taką okazją będzie np. wrześniowy Barbarian Hill, czyli bieg na skocznię w Wiśle, który jednocześnie ma rangę Mistrzostw Polski w biegu na skocznię. Inną okazją będzie kwietniowy Runmageddon we Wrocławiu, gdzie jedną z przeszkód będą schody stadionu Tarczyński Arena Wrocław.

 

Fot. Sky Tower Run, Bieg na Szczyt, Runmageddon

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany