Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Już w ten weekend Runmageddon zawita do Wrocławia, gdzie oficjalnie zainauguruje sezon przeszkodowy 2022 i świętować będzie swoje 8. urodziny.  Na terenie Tarczyński Arena Wrocław, gdzie odbędzie się bieg, uczestnicy zmierzą się nie tylko z klasycznymi przeszkodami, ale również będą mieli do pokonania 2000 schodów.

W sobotę 9 kwietnia największy bieg przeszkodowy w Polsce zawita do Wrocławia. Dokładnie na  Tarczyński Arena Wrocław i tereny przyległe do wrocławskiego stadionu. Będzie to już drugi event Runmageddonu w 2022 roku, ale jednocześnie oficjalne otwarcie nowego sezonu biegów przeszkodowych.

Organizator Runmageddonu postawił sobie jeden ważny cel na rok 2022. Chce przekonać Polaków, że nie trzeba być herosem, by poradzić sobie z przeszkodami na trasie. Wystarczy chcieć przeżyć emocjonującą przygodę, bo, jak zapewnia, Runmageddon to wyzwanie w zasięgu każdego.

Runmageddon do Wrocławia zaprasza każdego, kto chce spędzić  miło i aktywnie czas. Osoby startujące po raz pierwszy będą mogły przekonać się, jak satysfakcjonujące jest pokonanie trasy i przeszkód Runmageddonu. Dla nich przygotowana będzie 3-kilometrowa formuła Intro z 15 przeszkodami.  Zaś nieco dłuższy, bo 6-kilometrowy dystans Rekrut w wersji nocnej i dziennej z 30 utrudnieniami będzie niezłą gratką dla osób, które cały rok czekały na start w emocjonującym evencie. I choć słowo “przeszkody” w przypadku Runmageddonu kojarzy się z trudnym wyzwaniem, to organizator zapewnia, że są one do przejścia dla każdego. Gdyż poziom ich trudność dostosowany jest do możliwości wszystkich startujących, a na trasie czeka pomoc od wspierającej i przyjacielskiej społeczności Runmageddończyków.

Jakie przeszkody?

Organizatorzy uchylili rąbka tajemnicy i opublikowali TOP10 przeszkód, które będzie można spotkać na trasie we Wrocławiu. Oprócz dobrze znanych jak Komandos, Multi Rig, Fireman, Dywan z Opon czy Lodowa, biegacze będą mieli do pokonania aż 2000 schodów wrocławskiego stadionu. Nie zabraknie też błota. Pojawi się ponadto zupełnie nowa przeszkoda, której wygląd i nazwa pozostaje wciąż tajemnicą.

Runmageddon dla rodziców i dzieci

Podczas, pierwszej w tym sezonie, wrocławskiej edycji do startu zaproszeni będą nie tylko dorośli, ale także dzieci, młodzież i całe rodziny. Najmłodsi (4-11 lat) posmakują przygody na trasie KIDS (1 km, 10 przeszkód). Młodzież (12-15 lat) sprawdzi się na dystansie 3 km  z 15 utrudnieniami, a zespoły rodzinne przeżyją wspólną niecodzienną przygodę, którą wspominać będą przez długie lata. Ich zadanie będzie polegać na pokonaniu 2 kilometrów oraz 15 konstrukcji i utrudnień Runmageddonu.

– Czekaliśmy na ten dzień, kiedy po półrocznej przerwie będziemy mogli wrócić rodzinnie na trasę Runmageddonu. Ubiegłoroczny start w formule Family dostarczył nam mnóstwo wrażeń i emocji. Czuliśmy, jakbyśmy zamiast siedzieć przed szklanym ekranem, wskoczyli w sam jego środek, prosto do filmowych przygód Indiana Jones – mówi Michał, tata Kai i Tomka z Wrocławia.


Liga Runmageddon Kids, Junior jak Intro, Family dla każdego…

Runmageddon podsumował rok 2021 i śmiało patrzy na rok 2022


Sobotnia propozycja dla kibiców i startujących

Runmageddon to nie tylko sportowe wyzwanie, ale także świetne widowisko dla kibiców. 9 kwietnia 2022 r. wróci znana sprzed dwóch lat wyjątkowa atmosfera tego eventu, kiedy to widzowie i startujący świetnie bawili się na terenie Miasteczka Kibica. Specjalnie dla nich partnerzy biegu przygotują atrakcje, smakołyki zarówno przed linią startu jak i za linią mety. Będzie sklep z odzieżą Smmash, punkt druku pamiątkowych zdjęć z mety Canona, strefa chilloutu Hemmersbach’a, food truck MeatLovers z przekąskami od Tarczyńskiego, a także strzelnica i inne przyciągające uwagę propozycje od sponsorów marki.

(na podst. mat. pras.)

Fot. Biuro Prasowe Runmageddonu

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany