Zarejestruj się
Hasło zostanie wysłane na twojego e-maila.

Prawdziwi bohaterowie w Gliwicach! W dniach 2-3 września 2023 w Arenie Gliwice odbędzie się impreza 4 Heroes, podczas której każdy będzie mógł zostać bohaterem. Jej elementem będzie znany bieg przeszkodowy – Formoza Challenge.

W Arenie Gliwice odbędzie się multidyscyplinarna impreza połączona z festiwalem rodzinnym, poświęcona uhonorowaniu prawdziwych bohaterów – tych znanych, i tych, którzy są blisko nas. Organizatorami tego wydarzenia są: Arena Gliwice, Grupa Afekt z Poznania oraz Stowarzyszenie KRS Formoza – współorganizator biegu Formoza Challenge, który będzie elementem imprezy.

– Przy okazji imprezy 4 Heroes , chcemy skupić się na tym czym jest współczesne bohaterstwo i udowodnić, że każdy może być bohaterem – podkreśla Aleksander Rosa, przedstawiciel organizatorów imprezy.

– Wraz z Areną Gliwice zaplanowaliśmy szereg atrakcji, m.in. pokazy dynamiczne tak wojskowe, jak i ratownicze. Przygotujemy propozycję spotkań z bohaterami i szkoleń, które mogą nam pomóc odpowiednio się zachować w trudnych sytuacjach. Wreszcie będzie to okazja do sportowego bohaterstwa, planujemy treningi laser tag, paintball czy crossfit oraz oczywiście bieg Formoza Challenge współorganizowany z JW. Formoza – warto będzie wpaść do Gliwic na początku września – dodaje Rosa.

Gospodarze zaproszą nie tylko żołnierzy i ratowników, ale także pasjonatów i hobbystów. Wystawa sprzętu, pokazy grup rekonstrukcyjnych – to tylko niektóre elementy, planowane w ramach dwudniowej imprezy. Dla organizatorów istotne jest, żeby każdy odwiedzający oprócz rozrywki miał możliwość wyjść z imprezy bogatszy o przydatne umiejętności, np.: kursy pierwszej pomocy, czy przetrwania w trudnych warunkach.

Arena Gliwice i aglomeracja śląska to idealne miejsce na taką multidyscyplinarną imprezę – podkreśla Konrad Kozioł, Dyrektor Działu Sprzedaży i Marketingu Areny Gliwice. – Plany są ambitne, czyli takie, jakie z powodzeniem realizujemy w naszym obiekcie. We wrześniu zarówno sama Arena Gliwice, jak i tereny przyległe staną się polem wielu wydarzeń i atrakcji w jednym czasie – każdy znajdzie coś dla siebie – podsumowuje.

Imprezę zamyka bieg Formoza Challenge w formule dla dorosłych oraz dla najmłodszych komandosów. Na bieg już można się zapisywać na stronie formozachallenge.com.

Szczegóły biegu:

  • Termin: 03 września, 2023
  • Miejsce: ARENA GLIWICE, Akademicka 50, 44-100 Gliwice
  • Dystanse:  SHORT (ok. 5 km), TEAM (ok. 5 km) oraz  ULTRA (ok. 5 km)
  • Konkurencje: format drużynowy (od 4 do 10 osób), indywidualny
  • Uczestnicy: amatorzy, dorośli i dzieci (KIDS)
  • Przeszkody: od 20 do 40 przeszkód zarówno naturalnych, jak i sztucznych

(mat. pras.)

Fot. Formoza Challenge / Tomasz Szwajkowski

Przeczytaj także:

Zostaw odpowiedź

Twój e-mail nie zostanie opublikowany